Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-salt.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

SÓL

Przez łowców wykorzystywana w nieco inaczej, niż przez gospodynie domowe. Winchesterowie wykorzystują ją (na kilka różnych sposobów) jako środek do obrony przed złymi mocami. Sól jest toksyczna dla demonów, duchów i piekielnych ogarów.

W postaci kamiennej używa się jej jako naboi do strzelb, dzięki czemu powstrzymuje i odgania duchy. Oczywiście nie jest dla nich śmiertelna, ale jeśli zjawa zostanie nią trafiona znika na kilka sekund. Doświadczyli tego sami Winchesterowie, kiedy w odcinku Death Takes a Holiday oddzielili dusze od ciała, po czym wpadli w pułapkę Alastaira. Okazało się, że postrzał oprócz zniknięcia sprawia silny ból. Z kolei, żeby pozbyć się ducha na stałe należy posypać solą zwłoki człowieka, którego duch krąży po świecie i spalić je.

Soli niekoniecznie trzeba używać w celu ataku, świetnie spisuje się również w taktyce defensywnej. Usypanie linii wzdłuż okien i drzwi w domu, bądź po prostu usypanie kręgu wokół siebie skutecznie zapobiegnie dostaniu się duchów i demonów do środka.

Obok wody święconej sól często używana jest również do sprawiania bólu demonom. Dean korzystał z niej podczas torturowania Alastaira w odcinku On the Head of a Pin.

Bunkier Bobby’ego, w którym to w odcinku The Rapture uwięziony został Sam, kiedy zmagał się ze swoim uzależnieniem od demonicznej krwi, został zbudowany z żelaznych ścian powlekanych solą, aby zapobiec dostaniu się demonów i duchów do środka.

Częste pojawianie się soli w serialu było przedmiotem żartów w odcinku Hollywood Babylon, podczas rozmowy na planie filmowym.

Z soli żartują sobie również widzowie - na zjeździe Comic Con w 2009 roku pewien fan zapytał Erica Kripke, jak Ruby mogła jeść solone frytki w restauracji w odcinku Lazarus Rising, skoro jest demonem.

GALERIAFORUM

Autor: SSJSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.