Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-rubysknife.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

SZTYLET RUBY

Pierwszy raz widzimy go w odcinku The Magnificent Seven, kiedy to Ruby zabija troje z Siedmiu Grzechów Głównych. Obok Colta to jedyny sposób na zabicie demona. 

Nie ma o nim wzmianki w żadnych księgach, o jego istnieniu nie wiedział nawet tak wytrawny i doświadczony łowca jak Bobby Singer. Sztyletu może używać każdy z takim samym skutkiem – Dean w Malleus Maleficarum zabierając własność Ruby zabija demo nicę Tammi. Skuteczność ostrza zależy od potęgi demona, którego próbuje się zgładzić. O ile czarnookie demony z niskich klas giną od zwykłego ugodzenia, o tyle silniejsze białookie demony są odporniejsze na jego działanie – Alastair przetrwał kilkukrotne pchnięcia, prawdopodobnie należy uderzyć prosto w serce, bądź w głowę.

Broń ta jest powszechnie znana wśród demonów. Kiedy Ruby wychodziła z posterunku policji w odcinku Jus In Bello, wszystkie czarnookie istoty natychmiast usunęły jej się z drogi, bojąc się konfrontacji.

Sztylet nie działa jednak na anioły, ugodzenia Castiela prosto w serce nie przyniosło żadnego efektu. Jego działanie na inne nadprzyrodzone istoty nie jest znane.

Obecnie sztylet jest jedną z najważniejszych broni w arsenale Winchesterów.

GALERIAFORUM

Autor: SSJ

 Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.