Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-impala.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

CHEVROLET IMPALA

Samochód, który właściwie niezamierzenie przez twórców stał się trzecim bohaterem w serialu. Fani podobnie jak Winchesterów, Impalę pokochali od razu, a wśród nich znana jest jako Metallicar.

Eric Kripke, twórca Supernatural, pragnął by bohaterowie jego serialu jeździli jakimś fajnym, rzucającym się w oczy samochodem, gdyż jak mówił, za jego młodości bohaterowie seriali takich jak Knight Rider, Magnum P.I., czy też The Dukes of Hazzard
 zawsze mieli jakieś niezłe auto, który stawał się niejako symbolem całej produkcji. Kripke zdecydował, że musi być totzw. muscle car, czyli jeden ze starych, amerykańskich, legendarnych już krążowników szos. Początkowo Wichesterowie mieli jeździć Fordem Mustangiem z 1965 roku, jednak po rozmowie z sąsiadem zmienił zdanie. On powiedział mu, że potrzebuje auta wzbudzającego strach, auta, do którego bagażnika zmieszczą się zwłoki. Tak też Mustang zmienił się w Chevroleta Impalę z 1967 roku.

Co ciekawe, na planie serialu znajduje się nie jeden, lecz kilka egzemplarzy tego modelu. Są one w bardzo różnym stanie, niektóre mają zdjęte drzwi, dach, bądź lusterka, żeby można było odpowiednio umieścić kamery. Tylko jedną Impalę można uznać za prawdziwą, lecz używa się jej dosyć rzadko, głównie do kręcenia scen z udziałem kaskaderów. Posiada ona 7-litrowy silnik V8 o wielkości 427 cali sześciennych oraz hydrauliczne zawieszenie.

Pochodzenie auta w serialu zostało pokazane w odcinku In the Beginning - 30 kwietnia 1973 roku John Winchester za namową Deana z przyszłości kupuje używanego Chevroleta Impalę zamiast Volkswagena Busa. Jak się później okazuje zakup ten nie spotkał się z aprobatą przyszłej żony Johna, Mary Campbell. W Dead Man's Blood dowiadujemy się, że Dean otrzymał auto w prezencie od swojego ojca.

W ciągu całego serialu Impala miała kilka różnych tablic rejestracyjnych. Początkowa rejestracja to KAZ 2Y5 i pochodzi ze stanu Kansas. Po przygodach z policją w odcinku Folsom Prison Blues bracia Winchester są zmuszeni do zmiany tablic na CNK 80Q3 ze stanu Ohio. Inne rejestracje pojawiają się jeszcze dwa razy - w alternatywnej rzeczywistości w What Is Should Never Be (RMD 5H2 ze stanu Kansas) oraz w retrospekcji After School Special (BQN 9R3 również ze stanu Kansas).

Podobnie jak Sam i Dean, Impala również raz zginęła w serialu. Po zderzeniu z ciężarówką prowadzoną przez demona w Devil's Trap po Chevrolecie zostało niewiele. Dean jednak nie poddał się i cały swój czas poświęcił na naprawę ukochanego auta. W Bloodlust w pełni sprawna Impala powraca w chwale.

Podczas pobytu Deana w piekle samochodem opiekuje się Sam. W miejsce radia i magnetofonu umieszcza iPoda, za co zbiera cięgi od starszego brata w Lazarus Rising. Kiedy Winchesterowie rozstają się na początku piątego sezonu Dean jest skłonny oddać Impalę Samowi, jednak ten odmawia.

W Changing Channels archanioł Gabriel przemienia Sama w Impalę, tworząc samochód na wzór tego znanego z serialu Knight Rider. Fani nazwali to połączenie Sampalą.

Podczas wizyty Deana w przyszłości w roku 2014 zaaranżowanej przez Zachariasza widzimy Impalę, jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia - zardzewiała i zezłomowana leży odłogiem.

W komiksie Origins pochodzenie samochodu jest przedstawione zupełnie inaczej - John nabywa go w trakcie jednego ze swoich polowań, dawno po śmierci swojej żony, Mary. Jako że ten pomysł spotkał się ze sporą krytyką ze strony fanów, Eric Kripke zdecydował się zmienić wersję z komiksu i przedstawił swoją wizję nabycia Impali przez rodzinę Winchesterów w odcinku In the Beginning.

GALERIAFORUM

Autor: SSJSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.