Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-hexbag.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

WOREK ZŁEGO UROKU

Worki złego uroku są znane od średniowiecza. Jeżeli ktoś umarł w niewyjaśnionych okolicznościach, a w jego domu znaleziono woreczek z nieznaną zawartością, albo mnóstwem niespotykanych ziół, można było być pewnym, że za śmierć odpowiedzialna była wiedźma.

W Supernatural worki złego uroku służyły oznaczaniu ludzi, którzy podpadli wiedźmie. Wiedźma chcąc kogoś zabić, musiała najpierw podrzucić woreczek w pobliże ofiary. Najczęściej był to dom, samochód, albo miejsce, w którym ta osoba miała wyzionąć ducha. Zawartość woreczka zależała od wiedźmy, ale na ogół można było tam znaleźć stare, najczęściej już nigdzie nie spotykane zioła czy spalone kości niemowląt. Po podłożeniu worka złego uroku, wiedźma wracała do ustawionego wcześniej przez siebie ołtarza i zaczynała inkantacje, przez które naznaczona wcześniej ofiara umierała w męczarniach. Jedynym sposobem, aby zapobiec śmierci było spalenie oznaczenia, czyli Worka Złego Uroku.


W odcinku Sympathy for the Devil dowiadujemy się, że nieco zmodyfikowane worki złego uroku, posiadają również funkcję ochrony przed aniołami oraz demonami.

Autor:ZosiaSzuberSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.