Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-handofhlory.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

RĘKA CHWAŁY

"Ręka chwały" to potężny amulet sporządzony z dłoni nieboszczyka, najczęściej wisielca, ale według wierzeń, najsilniejszą moc posiada talizman stworzony z ręki najokrutniejszego mordercy. 

Odcięta dłoń szubienicznika - najczęściej lewa - zostawała poddawana wysuszeniu a ręka mordercy była przerabiana na coś w rodzaju makabrycznego świecznika, zaś samą świecę tworzyło się z udziałem rozmaitych magicznych ingrediencji. Ukończona i zapalona świeca miała paraliżować każdego kto na nią spojrzał oraz posiadać moc otwierania wszelkich zamków.

W Supernatural motyw ręki chwały pojawił się tylko raz w szóstym odcinku trzeciego sezonu (Red Sky in the Morning) . Wspomniana dłoń należała do pewnego żeglarza, który w 1859 roku został powieszony na handlowym frachtowcu „Espirito Santo" (statek w odcinku określony został mianem statku-widmo). Przed poddaniem ciała kremacji, żeglarzowi odcięto prawą dłoń. Jak już wiadomo, dłoń wisielca jest potężnym obiektem magicznym, który zniszczyć można jedynie za pomocą spalenia. 

Autor:ZosiaSzuber

 Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.