Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule sprzet-colt.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

COLT

Najsłynniejsza, a zarazem najpotężniejsza broń w całym serialu. Dużo możemy dowiedzieć się o niej ze słów Johna Winchestera z odcinka Dead Man’s Blood: "W roku 1835, w noc podczas której można było zobaczyć kometę Halleya, wielu mężczyzn poległo w bitwie pod Alamo. Mówili oni, że Samuel Colt stworzył broń. Wyjątkową broń. Zrobił ją dla łowcy. Dla człowieka takiego jak my z tą różnicą, że na koniu. Według legendy powstało do niej 13 kul. Ten łowca zużył 6 naboi, po czym zniknął, a Colt razem z nim. Mówi się… że ten rewolwer potrafi zabić wszystko."

Colt Texas Paterson, bo tak brzmi pełna nazwa, pochodzi z roku 1836. W serialu posiada niespotykane właściwości – w połączeniu ze specjalnymi nabojami potrafi zabijać nadprzyrodzone kreatury. Na lufie znajduje się inskrypcja po łacinie non timebo mala, co oznacza zła się nie ulęknę. Prawdopodobnie jest to nawiązanie do Psalmu nr 23 z Pisma Świętego, gdzie również występują te słowa. Kolba zaś została ozdobiona pentagramem. Naboje z pierwszego kompletu, stworzonego przez Samuela Colta, są ponumerowane.

Gdy bracia dowiadują się o istnieniu Colta jest on w posiadaniu Daniela Elkinsa, starego łowcy mieszkającego w stanie Kolorado, przyjaciela Johna Winchestera. Elkins poinformował ojca braci, że znalazł poszukiwany rewolwer. Przed przyjazdem Johna mężczyzna zostaje jednak zabity przez wampiry, które kradną rewolwer. Winchesterom udaje się odzyskać broń oraz pozostałe 6 naboi w odcinku Dead Man’s Blood, wtedy też używają ją po raz pierwszy strzelając do wampira o imieniu Luther.

W Salvation Sam zużywa kolejną kulę strzelając do Azazela stojącego nad kołyską Rosie. Młody Winchester jednak pudłuje, a magazynku pozostają jedynie 3 naboje. W finałowym epizodzie pierwszego sezonu zatytułowanym Devil’s Trap zostają wystrzelone następne dwie kule – Dean zabija demona walczącego z Samem oraz Sam strzela w kolano Johnowi Winchesterowi opętanemu przez Azazela. W ten sposób rewolwer może oddać jeszcze tylko jeden strzał.

Następnie Colt (wraz z pozostałą kulą) zostaje oddany Azazelowi przez Johna, który zawarł z demonem umowę, żeby ocalić życie Deana. Żółtooki demon przekazuje rewolwer Jake’owi Talleyowi, jednemu z dzieci z wyjątkowymi zdolnościami, aby ten otworzył za jego pomocą Wrota Piekieł w Wyoming. Colt okazuje się być kluczem do otwarcia piekielnych bram. Kiedy demony i duchy zostają uwolnione Dean przechwytuje broń oraz wykorzystuje ostatnią kulę, by pomścić swoją matkę i zabić Azazela.

Na początku trzeciej serii Bobby próbuje naprawić Colta, przywrócić mu jego wyjątkowe właściwości, jednak jego działania spełzają na niczym. Z pomocą przychodzi Ruby, która w nieznany sposób sprawia, że Colt znów jest w stanie zabijać demony. Winchesterowie mając pełen magazynek nie wahają się już używać rewolweru. Sam w Sin City zabija ojca Gila i Casey, dwójkę demonów, a Dean w Fresh Blood pozbawia życia wampirzycę.

W odcinku Malleus Maleficarum Sam strzela do demonicy Tammi, jednak tej udaje się zatrzymać lecącą kulę, pokazując, że demony mogą bronić się przed Coltem.

Rewolwer zostaje skradziony Winchesterom z sejfu przez Belę Talbot, złodziejkę handlującą przedmiotami o nadzwyczajnych właściwościach. Oddaje ona broń demonowi Lilith w nadziei, iż ten unieważni jej umowę. Colt zostaje w rękach demonów i słuch o nim ginie.

Po uwolnieniu Lucyfera Dean wpada na pomysł, żeby spróbować zabić Diabła za pomocą Colta, nie wiedzą jednak, gdzie go szukać. Castiel informuje Winchesterów w The End, że demony nie zniszczyły broni. Dzięki wizjom proroka Chucka Shurleya zawartym w jednej z jego książek bracia dowiadują się, że Lilith oddała rewolwer w opiekę demonowi o imieniu Crowley. Ten z własnej woli oddaje broń i amunicję braciom, prosząc ich, żeby zabili nią Lucyfera.

John Winchester jednak mylił się, Colt nie jest w stanie zabić wszystkiego. W Abandon All Hope Lucyfer zostaje postrzelony w głowę, na krótki czas traci przytomność, jednak po chwili uzdrowia się, udowadniając tym samym, że rewolwer nie działa na anioły. Szatan informuje również, że istnieje 5 stworzeń odpornych na działanie Colta. Fani oprócz aniołów wskazują na kosiarzy, Jeźdźców Apokalipsy oraz samego Boga. 

GALERIA | FORUM

Autor: SSJSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.