Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule oserialu.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

Serial opowiada o dwóch braciach - Samie i Deanie Winchester, których matka zginęła ponad 20 lat temu w pożarze. Nie był to jednak zwykły pożar - ich ojciec widział coś, co zabiło jego żonę i od tamtego momentu postanowił nie spocząć, dopóki nie odnajdzie zabójcy. Wkrótce potem, dowiaduje się, że wszystkie koszmary o jakich kiedykolwiek słyszał i nie chciał w nie uwierzyć, były prawdą. Zło istnieje i zabiło jego żonę. Postanowił więc na nie polować i w tym samym duchu wychował swoich synów.

Wstępem do serialu jest zaginięcie ojca, który wyruszył na polowanie, ale nie odzywał się już od kilku dni, więc bracia Winchester wyruszają na jego poszukiwania, zwalczając przy tym całe zło, jakie napotykają na swojej drodze.

Supernatural powstał w 2005 roku. Pomysłodawcą serialu jest Eric Kripke, który początkowo pragnąć nakręcić serial o dziennikarzu, podróżującym po Stanach Zjednoczonych, który pisałby o zjawiskach nadprzyrodzonych. Ta koncepcja nie spodobała się jednak producentom, potrzebowali oni czegoś więcej. Gdy więc Eric Kripke wpadł na pomysł z braćmi, którzy walczyliby ze złymi mocami, producenci byli zachwyceni i podjęli decyzję o stworzeniu serialu.

Kolejnym etapem powstawania serialu, był oczywiście casting. Na początku znaleziono aktora do roli Sama, przynajmniej tak mogłoby się wydawać, gdyż miał nim być... Jensen Ackles. Wszystko się zmieniło, gdy producenci poznali Jareda Padaleckiego i ostatecznie to on dostał rolę Sama, zaś Jensen został Deanem. Z wyboru wszyscy byli zadowoleni - obaj aktorzy pochodzą z Teksasu, więc od razu się zaprzyjaźnili i znaleźli wspólne tematy, a po sukcesie serialu, Jensen wyznał, że kiedy czytał scenariusz przed castingiem, bardzo spodobała mu się rola Deana, gdyż był zabawny, więc wcale nie żałował, że nie został Samem.

Premiera pilotażowego odcinka pierwszej serii odbyła się 13 sierpnia 2005 roku, natomiast season finale odbył się 4 maja 2006. Od 28 sierpnia 2006 roku do 17 maja 2007 roku w Stanach emitowany był drugi sezon serialu. Premiera trzeciego sezonu serialu odbyła się 4 października 2007 roku.

Początkowo Supernatural emitowany był przez stację The WB. 24 stycznia 2006 roku połączyła się ona z UPN i utworzyła The CW jesienią tego samego roku. Serial niezmiennie emitowany był przez stację The CW, w każdy czwartek o godzinie 8 czasu centralnego.

W 2010 roku nastapiła prawdziwa rewolucja. Macierzysta stacja zdecydowała o przeniesieniu emisji 6 sezonu Supernatural na piątek na godzinę 9 czasu centralnego. Obawy fanów o utratę oglądalności nie spawdziły sie. Serial nadal miał stabilne grono widzów. Zmiana na stanowisku prezesa stacji CW i być może wygranie przez Supernatural prestiżowej nagrody People Choice Award zdecydowały o przeniesieniu emisji serialu na środę na godzinę 9 czasu centralnego. Emisja 8 i 9 sezonu Supernatural w środy miała również na celu wspomożenie nowego serialu stacji - czyli Arrow. W 2013 rou Supernatural ponownie wygrało PCA, tym razem w kategoriach  Najlepszy serial sc-fi lub fantasy i Favorite Fan Following.

Niestety nie udało się ruszyć z zapowiadanym spin- offem Supernatural, odcinek pilotażowy Supernatural:Bloodlines publicznosc przyjęła chłodno i stacia wycowała się z projektu.

10 sezon, który oglądamy obecnie został znowu przeniesiony przez stację, tym razem na wtorek i jest emitowany w towarzystwie debiutanta - serialu The Flash.

W Polsce prawa do emisji serialu wykupiła stacja TVN. Tytuł serialu Supernatural został przetłumaczony na Nie z tego świata, jednakże więkoszość fanów woli tytuł oryginalny. Emisja pierwszego sezonu serialu w Polsce, rozpoczęła się 20 listopada 2006 roku w poniedziałek o godzinie 22:35 oraz po wielu przejściach (niespodziewane zmiany pory emisji oraz niezapowiadane przerwy) stacja TVN wyemitowała 10 września 2007 roku finał pierwszego sezonu. Natomiast emisję drugiego sezonu 6 września 2007 roku (4 dni przed zakończeniem emisji pierwszego sezonu w stacji TVN) rozpoczęła stacja TVN7. Dotychczas wyemitowano pięć sezonów serialu.Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.