Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule menofletters.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

Men of Letters - Ludzie Pisma

Men of Letters, czyli Ludzie Pisma, to tajne stowarzyszenie istniejące od setek lat, które zajmuje się zbieraniem i spisywaniem wszystkiego, co związane z okultyzmem i światem nadprzyrodzonym. Zbiory te znajdują się w "najbezpieczniejszym miejscu na świecie, chronionym przed każdym złem, jakie kiedykolwiek powstało". Tym miejscem jest schowany w lesie bunkier, w miejscowości Lebanon, w stanie Kansas.

Mimo ścisłego związku ze światem nadprzyrodzonym, Men of Letters nie są łowcami, lecz "nauczycielami, obserwatorami, kronikarzami wszystkiego tego, czego nie rozumie gatunek ludzki". Łowcy postrzegani są przez stowarzyszenie jako prymitywna, brutalna siła, zło konieczne, by zapewnić ludzkości bezpieczeństwo. Tylko wybrani spośród nich są dopuszczani do tajemnic zebranych przez członków zakonu. Można tutaj zaryzykować teorię, że Campbellowie jako elita łowców także pozostawali w kontakcie z Ludźmi Pisma i korzystali z ich wiedzy.

Oczywiście dopóki stowarzyszenie istniało - w 1958 roku Men of Letters zostali zaatakowani przez Abaddona. Nikt nie przeżył ataku, poza Larrym Ganemem oraz Henrym Winchesterem. Obaj jednak zginęli z ręki Abaddona w roku 2013, próbując uchronić swoje zbiory przed dostaniem się w niepowołane ręce. Obecnie jedynymi spadkobiercami Ludzi Pisma są Sam i Dean Winchester, a biblioteka zakonu (która jest także swoistym centrum dowodzenia) służy im jako dom.

Członkowie zakonu (znani z imienia i nazwiska):

- David Ackers (zginął w 1958)

- Ted Bowen (zginął w 1958)

- Larry Ganem (oślepiony przez Abaddona w 1958, zginął w 2013)

- Josie Sands (przed inicjacją; opętana przez Abaddona w 1958, zginęła w 2013)

- Henry Winchester (przed inicjacją; zginął w 2013)

Reguły zakonu:

- przynależność do stowarzyszenia jest dziedziczna

- żeby zostać członkiem zakonu, trzeba przejść inicjację, poprzedzoną zapewne testami i szkoleniem

- członkami Men of Letters mogą zostać zarówno mężczyźni jak i kobiety (podobnie jak było w przypadku Zakonu Złotego Brzasku, od którego Ludzie Pisma zapożyczyli swoje godło)

Herbem i znakiem rozpoznawczym Ludzi Pisma jest Aquarian Star (Gwiazda Wodnika), która - według Henry'ego Winchestera - widniała na wrotach Atlantydy. Aquarian Star to nic innego jak heksagram unikursalny, symbol okultystyczny, który można narysować jednym nieprzerwanym ruchem. Jak wspomniano, tym samym znakiem posługiwał się założony w 1888 roku w Anglii Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. Heksagram unikursalny, nazywany w tym kontekście heksagramem Thelemy, zmodyfikował (róża na przecięciu ramion gwiazdy) i przejął Aleister Crowley, założyciel słynnego systemu religijno - filozoficznego, znanego pod nazwą Thelema. Nie jest to też pierwszy raz, kiedy heksagram unikursalny pojawia się w Supernatural - w odcinku "Lazarus Rising" Dean i Bobby narysowali go na ścianach bunkra, w którym czekali na pojawienie się Castiela,  symbol ten nosiła też Mary Campbell przy swojej bransoletce ("In the Beginning").

Autor: EllaineSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.