Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
Wgraj obrazek o tytule dziewiec_sezonow.jpg do katalogu /images/belki/statyczne/

Dziewięć sezonów Supernatural a aktorzy

 

 

Jednym z ważnych elementów każdego serialu są jego bohaterzy, a co za tym idzie aktorzy, którzy w tych bohaterów się wcielają. W ciągu dziewięciu lat emisji Supernatural przez jego plan przewinęły się setki aktorów. Oczywiście prym zawsze wiedli Jensen Ackles i Jared Padalecki (Dean i Sam Winchester), lecz oprócz nich w naszych domach gościło też wielu innych. Jedni tylko mignęli na ekranie, inni zagościli na dłużej. I jak niektórzy bohaterowie powracali z nową twarzą, tak i aktorzy powracali z nowymi bohaterami. Czasami tylko w epizodycznej roli, lecz przez fanów nie mniej zauważeni.

Wraz z upływem kolejnych sezonów jako redaktor odpowiedzialny za opisy odcinków buduję  bazy danych: aktorów, odniesień do muzyki, filmów, książek, bajek, seriali itp., jakie się w Supernatural pojawiły, a trzeba przyznać, że twórcy nie szczędzą fanom nawiązań. I choć bazy te są bogate i rozległe czasami, wydaje się, że mogłyby, lub nawet powinny być jeszcze większe (zdarza się bowiem, że coś umknie uwadze i dopiero po latach inne oko wychwyci, czego zabrakło).

Dziś z okazji premiery dziesiątego sezonu sięgnę zatem do mojego liczącego ponad 1300 nazwisk wykazu aktorów, by pokazać, jak wielu z nich pojawiło się na planie Supernatural. Zamieszczę najpierw skrócone zestawienie tych aktorów, którzy wystąpili w co najmniej dwóch niepowiązanych ze sobą odcinkach wraz z tytułami  tych odcinków oraz imionami postaci, jakie odgrywali. Każdy kto chce zobaczyć wszystkie odcinki z Castielem, czy Crowleyem, a może Meg Masters będzie miał gotową ściągawkę, gdzie ich szukać.

 

Aktorzy występujący w więcej niż jednym odcinku

 

Druga lista będzie zawierała nazwiska aktorów 'z odzysku', czyli osoby, które zagrały w Supernatural dwóch, lub nawet trzech różnych bohaterów. A kryją się tu ciekawe przypadki... Gdy jedna aktorka zagrała raz uosobienie Grzechu Głównego - Nieczystości, by w innym otrzymać imię Chastity (niewinność). Któż też pamięta dostawcę pizzy z odcinka Monster Movie, czy wielbiciela pająków z Bugs? Mają oni swoje podwójne wcielenia, i jeśli ktoś jest ciekawy, w kogo się wcielili nie tylko oni, ale wielu innych, zapraszam do lektury.

 

Aktorzy, którzy grali różne postacie

 

A dla wytrwałych na koniec, jako dodatek dorzucę listę postaci w ich różnych aktorskich wcieleniach.

 

Postacie, które grali różni aktorzy

 

HypatiaSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.