Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka

Dean jest przerażony, po tym jak Sam traci przytomność i lekarz go informuje, że jego brat umrze. Zdesperowany, przesyła wiadomość poprzez modlitwę do każdego anioła w okolicy, prosząc o pomoc dla Sama, w zamian za którą Dean będzie im winien przysługę. Kilkoro złych aniołów rzuciło się w pościg za Deanem, aby go zabić, jednak jeden z nich, Ezekiel (gościnnie Tahmoh Penikett) dociera do niego jako pierwszy. W międzyczasie Sam walczy o życie, stawiając czoła znanym sobie demonom. Castiel stara się jakoś przetrwać, pozbawiony swoich anielskich mocy.

Dean szokuje Sama otwierając bagażnik Impali i pokazując mu, że porwał Crowleya. Kevin wpada w panikę, kiedy widzi Króla Piekła ale Sam i Dean przekonują go, że zmuszą Crowleya do pomocy w znalezieniu demonów przebywających na Ziemi. Tymczasem, Abaddon ponownie pojawia się i planuje przejąć Piekło.

Ezekiel mówi Deanowi, że grupa aniołów poszukuje Castiela. Dean i Sam śpieszą się, aby odnaleźć przyjaciela, zanim zrobią to anioły. W międzyczasie, bezdomny Castiel idąc przez miasto napotyka na pewne przeszkody.

Sam i Dean odkrywają, że stół w bunkrze Ludzi Pisma (ten sam, który zaczął świeci jak drzewko bożonarodzeniowe, kiedy anioły spadały na ziemię) ma starodawny komputer ukryty w sobie. Bracia uważają, że jeżeli uda im się go uruchomić, będą w stanie odnaleźć anioły. Kogo lepszego wezwać na pomoc, niż najlepszego hakera jakiego znają, czyli Charlie? Kiedy próbują otworzyś komputer, przez przypadek przewracając fiolkę z eliksirem w którym uwięziona jest jedyna w swoim rodzaju Dorotka z Krainy Oz. 

Podczas badania sprawy tajemniczych morderstw, Sam i Dean orientują się, że jedynym świadkiem krwawych zabójstw jest Owczarek Niemiecki. Chcąc dowiedzieć się, czy mają do czynienia z wiedźmą, skinwalkerem czy inną nadprzyrodzoną bestią, znajdują zaklęcie, które pozwoli Deanowi "skomunikować" się z psem. Niestety zaklęcie ma pewne skutki uboczne, których nikt nie podejrzewał.

Castiel zaczyna pracować w Gas-N-Sip i powoli zaczyna podobać mu się życie człowieka. Artykuł w lokalnej gazecie dotyczący tajemniczego zaginięcia budzi jego zainteresowanie. Dzwoni do Deana i prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Dean wie, że nie może pozwolić, aby Sam/Ezekiel spotkali się z Castielem, więc prosi brata, aby razemz Kevinem zostali w bunkrze i popracowali z Crowleyem nad odszyfrowaniem tabliczki. Crowley godzi się im pomóc, jeżeli w zamian będzie mógł wykonać jeden telefon do Piekła.

Do Deana dzwoni stary znajomy, Sonny, który prosi o pomoc w załatwieniu ducha. Sonny prowadzi placówkę dla młodocianych przestępców i tam w młodości trafił Dean za kradzież jedzenia. Sam jest zaskoczony, że nigdy o tym nie wiedział i stara się wyciągnąć więcej z brata, ale ten unika odpowiedzi na pytania.

Szeryf Mills dzwoni do Sama i Deana, aby poprosić ich o pomoc w śledztwie dotyczącym morderstw mających miejsce e jej miasteczku. Po odkryciu, że wszystkie ofiary należy do tej samej kościelnej grupy czystości. Sam i Dean postanawiają dokładnie to zbadać, poprzez dołączenie do grupy. Kiedy Dean znika, Sam i szeryf Mills domyślają się, że został porwany przez to, na co polują i robią wszystko co w ich mocy, aby go uratować.

Po wielkiej rzezi aniołów, Sam i Dean przybywają na miejsce zdarzenia, aby to zbadać i są zdziwieni, kiedy spotykają tam Castiela. W trakcie śledztwa Castiel zostaje uprowadzony i poddany torturom. W międzyczasie Dean kwestionuje żądania Ezekiela i zaczyna się zastanawiać, czy nie nadeszła pora, aby wyjawić wszystko Samowi.

Dean zdruzgotany śmiercią Kevina poprzysięga odnalezienie anioła, który go zabił, nie tylko po to aby uratować brata, ale także by się zemścić. Castiel przybywa do bunkra i proponuje, aby spróbowali oddzielić umysł Sama od umysłu anioła, aby z nim porozmawiać i nakłonić do odrzucenia Gadreel'a. Małym problem okazuje się fakt, że tylko Crowley wie, jak tego dokonać.

Starając się odzyskać swoją pozycje jako króla Piekła, Crowley prosi Deana o pomoc w znalezieniu "Pierwszego Ostrza", czyli jedynego ostrza, którym można zabić Abaddon. Wiedząc, że jest winny Crowleyowi przysługę za pomoc Samowi i także pragnąc śmierci Abaddon, Dean niechętnie się godzi i razem wyruszają w drogę. Jednakże są kompletnie zaskoczeni tym, kto posiada Ostrze. Jest to Kain, pierwszy syn Adama (w tej roli Tim Omundson). W międzyczasie Sam wraca do bunkra z Castielem, który zauważa, że w młodszym Winchesterze znajduję się trochę anielskiej łaski. Jeżeli uda im się ją wydobyć, będą w stanie użyć jej do wytropienia Gadreel'a. Jedyny problem polega na tym, że cały proces może spowodować stały uszczerbek na zdrowiu Sama.

Po informacji, że Garth jest w szpitalu Sam i Dean jadą by sprawdzić co u niego. Ciągle czując się winnym temu, co stało się Kevinowi, Dean wścieka się na Gartha, że zniknął i chce wiedzieć gdzie się podziewał. Garth wymiguje się od odpowiedzi i ponownie znika. Zdziwieni ucieczką Gartha przed nimi, Sam i Dean zaczynają prowadzić śledztwo w tej sprawie i są zaskoczeni tym, co odkrywają.

Sam i Dean badają sprawę morderstw, gdzie ofiary umierały o około 50 kg lżejsze, niż ważyły pierwotnie. Podejrzewając, że za wszystkim stoją wiedźmy, Winchesterowie postanawiają przyjąć pracę pod przykrywka w miejscowym SPA, gdzie wszystkie ofiary bywały przed śmiercią. Podczas kiedy Sam zostaje zatrudniony jako trener fitness, Dean przyjmuję pracę w kuchni. Kiedy dotyka zakażonego jedzenia, mdleje i bracia odkrywają, że ktoś otumaniając gości, dosłownie wysysa z nich tłuszcz, dopóki nie umrą.

Sam i Dean są zaskoczeni, kiedy odkrywają, że Bunkier Ludzi Pisma jest nawiedzony. Śledztwo prowadzi ich do schowka, w którym demony trzymały cenną własność. W międzyczasie Bartłomiej więzi Castiela.

Nastolatka zostaje zabita, a jej ostatnia "słitfocia" zrobiona przed atakiem pokazuje upiorną postać w tle. Szukający jakiegoś zajęcia Dean i Sam jadą do Waszyngtonu, aby znaleźć ducha. Podczas rozmowy z matką dziewczyny, Betty, są zaskoczeni, kiedy zaczyna ona mówić o zimnych miejscach i "mroźnym oddechu". Kiedy pytają ją o znajomość paranormalnych znaków, Betty odpowiada, że zna je od odwiedzających ją wcześniej sławnych ​​"supernaturalistów" - czyli od Harry'ego i Eda.

Dean jest coraz bardziej sfrustrowany, kiedy nie może skontaktować się z Crowleyem, który obiecał odnalezienie Pierwszego Ostrza. Kiedy Crowley w końcu dzwoni do braci, mówi im, że wstrzykuje sobie ludzką krew i potrzebuje ich pomocy. Co gorsza, jeden z demonów, który pomagał mu zdobywać krew, wyjawił wszystko Abaddon i powiedział jej również, że szukają Ostrza. Bracia muszą odnaleźć broń, zanim zrobi to Abaddon, więc korzystają z pomocy byłego członka Ludzi Pisma. W międzyczasie, Nicole "Snooki" Polizzi pojawia się w niewielkiej roli.

Dean walczy z konsekwencjami znaku Kaina. W międzyczasie Sam słyszy o sprawie, gdzie porządni ludzie zmieniają się w brutalnych zabójców. Podejrzewając opętania, proponuje Deanowi, aby pojechali to sprawdzić, ten jednak mówi mu, aby pojechał sam. Podczas przesłuchiwania miejscowych, Sam spotyka starszą kobietę imieniem Julia (gościnnie Jenny O’Hara), która opowiada mu, jak Ludzie Pisma przybyli do miasta w 1958 roku. Opowiada historie o młodym mężczyźnie, Henrym Winchesterze (gościnnie Gil McKinney) i jego partnerce Josie Sands (gościnnie Alaina Huffman). Podczas kiedy nie ma Sama, Crowley poddaje Deana próbie.

Metatron stara się nakłonić Castiela do zjednoczenia sił. Nadal będąc na niego złym, Castiel odmawia, co wprowadza w życie nieoczekiwany plan. W międzyczasie, Sam i Dean łapią Gadreela.

Szeryf Mills zwraca się o pomoc do Sama i Deana, po tym jak zabija wampira, który zaatakował więźniarkę o imieniu Annie. Wspólnie odkrywają, że Annie została porwana przez rodzinę wampirów, którzy używają jej jako przynęty do wabienia ludzi którymi następnie się pożywiają. Szeryf Mills próbuje ratować Annie, ale przekonuje się na własnej skórze, że rodzina jest zawsze najważniejsze.

Sam i Dean badają sprawę w Chicago, gdzie odkrywają, że miasto, rządzone jest przez mafijnie rodziny potworów. Jedną z nich jest ród zmiennokształtnych, na których czele stoi Margo Lassiter, której przywództwo zostaje poddane próbie, kiedy do miasta powraca jej brat, David. Drugą rządzącą rodziną w mieście jest ród wilkołaków, z Julianem Duval'em na czele. Podczas pobytu w Chicago, bracia spotykają Enissa, młodego mężczyznę z osobistą vendettą przeciwko potworom. Winchesterowie ostrzegają go, aby nie zagłębiał się świat polowań, jednak Ennis ich nie słucha i zaczyna podróż mroczną ścieżką.

Castiel pojmuje jednego z aniołów Metatrona i prosi Sama i Deana o pomoc w przesłuchaniu go. Dean godzi się bardzo chętnie, co nie ucieka uwadze Sama. W międzyczasie Abaddon żąda od Crowleya, aby ten pomógł jej zabić Winchesterów. Kiedy Crowley się nie zgadza, Abaddon ujawnia swoją kartę przetargową. Dodatkowo, Castiel spotyka się z Gadreelem.

Po wielkim ataku przeprowadzonym na aniołach, Castiel prosi Sama i Deana o pomoc. Kiedy wyjeżdżają, Dean bardzo chce wziąć ze sobą Pierwsze Ostrze, co nie umyka uwadze Sama, który zaczyna się obawiać o koszty, które ponosi jego brat, za każdym razem, kiedy go używa. W międzyczasie, Castiel jest zszokowany, kiedy dowiaduje się, że to jeden z jego aniołów stoi za atakami i dokonał ich w jego imieniu. Dean odkrywa spisek wśród aniołów Castiela, w którego centrum stoi Tessa.

Dean odczuwa skutki działania Pierwszego Ostrza, a Metatron wykonuje swój ruch przeciwko ludzkości. W międzyczasie Sam, Dean i Castiel stawiają czoła szokującym konsekwencjom, kiedy stają do walki z Metatronem.
Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.