Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka

Castiel nie zabija Sama, Deana i Bobby'ego, ale ostrzega, aby nie wtrącali się w jego sprawy. Przyjmując swoją nową rolę Boga, stara się naprawić zło panujące na świecie. Dean postanawia przywołać Śmierć i nakazać mu powstrzymanie Castiela, ale były anioł jest o jeden krok do przodu i sprawia, że Dean staje twarzą w twarz z bardzo zdenerwowanym Jeźdźcem. W międzyczasie Sam stara się uporać z konsekwencjami zawalonej ściany wewnątrz swojego umysłu.

Castiel nadal zmaga się z brzemieniem, jakie niesie ze sobą nowo zdobyta moc. Po zburzeniu bariery, Sam ma halucynacje - powracają wspomnienia z piekła - i problemy z odróżnieniem rzeczywistości od wizji. Bobby martwi się, że Dean zaczyna załamywać się pod ciężarem konieczności walki z Castielem i pilnowania Sama.

Dean jest wściekły, kiedy Sam znika, podążając tropem sprawy, która bardzo przypomina tą, którą rozwiązał jako dziecko. Demonem okazuje się być Amy, która zabija różnych kryminalistów, zjadając ich mózgi - jest to ten sam demon, którego młodszy Winchester kiedyś już zdemaskował.

Sam i Dean badają sprawę strasznych morderstw i odkrywają, że za wszystkim stoi egipski bóg Ozyrys. Mściwy bóg wytacza ludziom procesy za ich błędy z przeszłości i zabija ich, gdy uzna ich winnymi. Ozyrys bazując na jednej z win Deana stwierdza, że przyszła jego kolej, aby stanąć przed sądem. Sam przyjmuję rolę prawnika brata, jednak żaden z nich nie jest przygotowany na przybycie jednego z powołanych przez Ozyrysa świadków - Jo.

Sam i Dean spotykają wiedźmę Maggie, która wyładowuje swój gniew ma mieszkańcach małego miasta, przyczyniając się do straszliwych śmierci. Bracia odnajdują jej męża, Donalda, mając nadzieje, że im pomoże, jednak ten im mówi, że Maggie jest na niego zła za romans z inną i mści się na miastowych.

Sam i Dean ponownie znajdują się na liście poszukiwanych przez FBI, po tym, jak dwa Lewiatany przybrały formę braci i zaczęły brutalnie zabijać. Z racji bycia poszukiwanymi w całym kraju, bracia muszą jakoś się zaszyć, więc Bobby wysyła ich po pomoc do Franka Deveraux, ekscentrycznego eksperta od nadzoru policyjnego. W międzyczasie Bobby szuka sposobu na zabicie Lewiatanów, a przynajmniej ich spowolnienie, aby Winchesterowie mogli powstrzymać swoje sobowtóry.

Sam i Dean badają sprawę strasznych morderstw mających miejsce w miasteczku Lily Dale, słynącym z największej ilości wywoływaczy duchów, wróżbitów i mediów w całym kraju. Okazuje się, że za wszystkim stoi mściwy duch, ale w mieście, gdzie wszyscy twierdzą, że mają kontakt z istotami nadprzyrodzonymi, trudno jest znaleźć osobę kontrolującą ducha.

Podczas polowania Sam spotyka kogoś ze swojej przeszłości i dochodzi do konfrontacji. W międzyczasie Dean zaczyna współpracować z dziwacznym, wyluzowanym łowcą imieniem Garth, po tym, jak znajduje siebie w sytuacji, której nie potrafi wytłumaczyć.

Sam, Dean i Bobby zostają myśliwymi z prawdziwego zdarzenia, rozbijając biwak w parku stanowym w New Jersey, aby złapać potwora, który atakuje ludzi w lesie. Miejscowi uważają, że mają do czynienia z prawdziwym Diabłem z New Jersey. W międzyczasie Dean jest zachwycony, kiedy znajduje w miasteczku restauracje Biggersona. Radość szybko przeradza się w rozpacz, kiedy odkrywa, że specjalna kanapka serwowana w restauracji doprowadza ludzi do szaleństwa.

Podczas kiedy Sam i Dean ścigają się z czasem, aby zdążyć z misją o wysoką stawkę, Bobby szuka pomocy u starego przyjaciela w celu rozwiązania jednej z najbardziej osobistych spraw, z jakimi miał do czynienia.

Nadal poruszony tym, co stało się z Bobbym, Dean obsesyjnie stara się znaleźć sposób na pokonanie Dicka Romana. W międzyczasie, Sam decyduje się pomóc nastoletniej dziewczynie odnaleźć zaginionego ojca, który był łowcą. Ostatni trop prowadzi na przystanek tirów, gdzie osoba chcąca mu pomóc wcale nie okazuje się taka przyjazna.

Sam i Dean spotykają boga czasu, który odsyła Deana do roku 1944, gdzie zostaje natychmiast aresztowany przez samego Eliota Ness'a. Sam, starając się znaleźć sposób na sprowadzenie z powrotem swojego brata, jest zaskoczony spotkaniem starego znajomego.

Sam i Dean badają serie dziwacznych morderstw, w których ręce i nogi ofiar zostały odcięte i oznaczone tajemniczymi symbolami. Podczas kiedy Sam szuka odpowiedzi na lokalnym uniwersytecie, Dean udaje się do swojego ulubionego miejsca na poznanie odpowiedzi - miejscowego baru. Zapoznaje się z kobietą, Lydią i razem udają się do jej mieszkania. Sam odkrywa, że symbole na ciałach ofiar, to znaki Amazonek.

Sam musi stawić czoła koszmarom z dzieciństwa, kiedy sprawą, którą aktualnie prowadzą z Deanem wysyła ich do Kansas, w celu zbadania Magicznej Menażerii Plucky Pennywhistle’s, lokalnej pizzerii, w której organizowane są przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Sam i Dean odkrywają, że dzieci ofiar ostatnio odwiedziły restauracje i każde z nich narysowało w niej rysunek przedstawiający to, czego się boją. Postaci z rysunków ożywały i zabijały rodziców. Podczas kiedy Dean rozmawia z magikiem, Sam musi poradzić sobie z bardzo złymi klaunami.

Cztery lata temu Sam i Dean pomogli kobiecie imieniem Nora w wykonaniu egzorcyzmu na demonie, który zabijał kobiety w małym miasteczku. Udało im się uratować mężczyznę, którego demon opętał, Jeffreya. Wszystko wskazuje na to, że czarnooki potwór postanowił powrócić i na nowo zaczął zabijać. Bracia odwiedzają Jeffreya, który jest zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, aby dowiedzieć się, czy nie pamięta, jakie demon miał plany.

Po tym, jak baletnica umiera z przetańczenia, Sam i Dean postanawiają przyjrzeć się sprawie jej śmierci i odkrywają, że baletki, które miała na sobie, są przeklęte. Kiedy Dean, przez przypadek, dotyka butów, klątwa zaczyna działać na niego.

Lucyfer doprowadza Sama do całkowitego załamania psychicznego i kończy on w szpitalu psychiatrycznym. Zdesperowany, aby ocalić brata, Dean kontaktuje się z każdym łowcą, którego zna. Jeden z nich daje mu imię uzdrowiciela, który okazuje się wyglądać bardzo znajomo.

Dean jest zaskoczony, kiedy otrzymuje telefon od Gartha,, który prosi braci o pomoc w rozwiązaniu sprawy. Sam i Dean odkrywają, że walczą z Shojo, japońskim potworem, wysłanym, aby mścić się n wrogach. Najgorsze w walce z Shojo jest to, że można go zobaczyć tylko, jak się jest pijanym.

Sam i Dean otrzymują telefon od Annie Hawkins (gościnnie Jamie Luner), znajomej łowczyni, która prosi ich o pomoc przy pewnej sprawie. Kiedy bracia przybywają do miasta, okazuję się, że Annie zniknęła. Starając się ja znaleźć, natrafiają na stary, opuszczony dom, nawiedzony przez potężnego ducha.

Dick Roman przejmuje dysk twardy Frank'a, na którym można znaleźć informacje o Winchesterach. Przekazuje go hakerowi imieniem Charlie (w tej roli Felicia Day) i daje jej 48 godzin na zdobycie informacji. Sam i Dean dowiadują się o zamiarach Dicka i starają się dotrzeć do Charlie, zanim ta złamie szyfr chroniący dane. W międzyczasie Bobby stara się pomóc braciom, ale jego nienawiść do Dicka za zabicie go zaczyna przeszkadzać.

Meg dzwoni do Deana i Sama i informuje ich, że Castiel obudził się i rozmawia. W międzyczasie, nastolatek imieniem Kevin zostaje porażony piorunem, w wyniku czego, wbrew swojej woli, staje się prorokiem. Dean i Sam wierzą, że to Kevin jest kluczem do zalezienia sposobu na pokonanie Lewiatanów, ale muszą stawić czoła dwóm Archaniołom, którzy chcą użyć chłopaka do własnych celów.

W celu pokonania Dicka Romana i Lewiatanów, Sam i Dean muszą zdobyć trzy kluczowe przedmioty. Castiel pomoże im w znalezieniu pierwszego przedmiotu, ale żeby znaleźć dwa kolejne muszą stawić czoła Wampirowi Alfa i Crowley'owi. W międzyczasie, Bobby stara się nauczyć nowej, duchowej sztuczki, która okazuje się bardzo niebezpieczna.

Dean i Sam przygotowują się do walki z Dickiem Romanem. Dick jest w ostatecznej fazie realizacji swojego planu i Winchesterowie muszą współpracować z Castielem, Bobbym, Meg i Kevinem (prorokiem), aby go powstrzymać. Jednakże, Dick jest najbardziej przebiegłym wrogiem, z jakim przyszło im się zmierzyć, więc ciężko jest przewidzieć, kto wyjdzie z tego zwycięsko.
Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.