Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka

Sezon 13. rozpoczyna się dokładnie, gdzie poprzedni skończył. Sam i Dean muszą się pozbierać po stracie matki i śmierci Crowleya i Castiela. Bracia mają różne poglądy na temat tego, co zrobić z nowo narodzonym Nefilim Jack'iem. Po tym, jak Mary znalazła się w nowej rzeczywistości, musi nauczyć się jak przetrwać w jednym apokaliptycznym świecie z Lucyferem.

Sam (Jared Padalecki) i Dean (Jensen Ackles) zaczynają badać do czego Jack (Alexander Calvert) jest zdolny ze swoimi mocami. Niespodziewana wizyta Donatello (gościnnie Keith Szarabajka) alarmuje braci, że do ochrony Jacka potrzebna jest ochrona większa niż ta, którą Winchesterowie mogą zapewnić. Pojawia się nowy Książę Piekła - Asmodeusz (gościnnie Jeffrey Vincent Parise), który pod nieobecność Lucyfera (Mark Pellegrino) stawia sobie za cel dotarcie do Jacka.

LORETTA DEVINE WRACA W ROLI MISSOURI MOSLEY - Kiedy jej przyjaciel zostaje zamordowany przez Widmo, które zasmakowało sobie w medium, Missouri pomagają Dean i Jody Mills w celu ochronienia jej wnuczki Patience (gościnnie Clark Backo), która nie wie, że odziedziczała po babci dar i może być następną ofiarą. W międzyczasie, Sam dalej pomaga Jackowi nauczyć się kontrolować jego moce.

DŁUGA DROGA DO DOMU - Kiedy kilkoro pacjentów psycholog Mii Vallens umiera, Sam, Dean i Jack zaczynają badać sprawę tajemnicy ich zgonów, przy okazji śledztwa zmuszeni są do uporania się z do tej pory nie zaakceptowaną żałobą.

BILLIE POWRACA...ALE NIE TAK JAK PRZEDTEM - Podczas rozwiązywania sprawy związanej z duchem obłąkanego lekarza, Sam i Dean otrzymują pomoc od nieoczekiwanego źródła - Billie (gościnnie Lisa Berry). Castiel znajduje sposób by wrócić do Winchesterów.

Castiel spotyka się z Jackiem, razem z Samem i Deanem docierają do starego, westernowego miasteczka by zbadać popełnione tam morderstwo. Dean ma szansę spełnić swoje chłopięce fantazje kiedy staje twarzą w twarz ze słynnym, wyjętym spod prawa rewolwerowcem.

WYŚCIG W ODNALEZIENIU JACKA - Kiedy Sam i Dean kontynuują poszukiwania Jacka, a Asmodeusz (gościnnie Jeffrey Vincent Parise) siedzi im na ogonie, wpadają na znajomego wroga. W międzyczasie Lucyferowi udaje się wymknąć z rąk Michaela (gościnnie Christian Keyes) i znajduje sobie niezwykłego, mimowolnego sojusznika.

WIELKI SKOK - Czując, jakby kończyły im się rozwiązania, Sam i Dean godzą się na kradzież tajemniczego kufra będącego własnością demona imieniem Barthamus (gościnnie David Cubitt) w zamian za zaklęcie lokalizujące, które pozwoli im namierzyć Jacka.

JACK I KAIA ZAKŁÓCAJĄ ŚWIAT - Jack desperacko próbując udowodnić Samowi i Deanowi, że jest dobry i potrafi panować nad swoimi mocami, pozyskuje do pomocy łapaczkę snów o imieniu Kaia (gościnnie Yadira Guevara-Prip) by odnaleźć Mary Winchester i uratować ją z alternatywnego świata. Jednakże, kiedy plany nie idą zgodnie z założeniami okazuje się, że bracia Winchester są tymi, którzy potrzebują ratunku.

Kiedy słuch zaginął po Samie i Deanie, Jody Mills (gościnnie Kim Rhodes) dzwoni do Claire Novak (gościnnie Kathryn Newton) - zbuntowanej, krnąbrnej łowczyni i mówi jej, że to czas by wrócić do domu - muszą odnaleźć Winchesterów. Claire wraca i  jednoczy się z Alex Jones (gościnnie Katherine Ramdeen) , która została z Jody i próbuje zbalansować “normalne” życie z byciem łowcą na pół etatu. Kiedy Jody jest zadowolona z tego, że ma Claire spowrotem w domu, jest dręczona przez niepokojące wizje Patience Turner (gościnnie Clark Backo), które wiążą się z jej adoptowaną córką. Claire i Alex szukają Kai Nieves (gościnnie Yadira Guevara-Prip), dziewczyny chodzącej w snach, która jest odpowiedzialna za otwarcie przejścia przez które weszli Sam i Dean, ponieważ ona ma kontrolę nad miejscem ich pobytu. Jody dzwoni do swojej przyjaciółki, Donny Hanscum (gościnnie Briana Buckmaster), by uzupełnić drużynę i wspólnie wyruszają na najważniejsze w ich życiu polowanie.

CZAS NA ODDANIE PRZYSŁUGI - Donna (Briana Buckmaster) dzwoni do Sama i Deana z prośbą o pomoc, po tym jak jej siostrzenica/bratanica*, Wendy (gościnnie Sarah Dugdale), zaginęła. Trójka łowców odkrywa, że Wendy została porwana przez człowieka, który sprzedaje potworom ludzkie części ciała na groteskowych aukcjach internetowych. Rozpoczynają wyścig o ocalenie jej zanim będzie za późno.

WIEDŹMA POWRACA - Dean pada ofiarą czarownic, dwóch sióstr, Jamie i Jennie Plum, którym udaje się ukraść potężną Księgę Zaklęć braciom Winchester. Kiedy Sam i Dean ruszają za nimi, aby odzyskać księgę, z pomocą przychodzi im silny, a zarazem zaskakujący sprzymierzeniec - Rowena, która powróciła do świata żywych. 

GOŚCINNY WYSTĘP DANNEEL ACKLES - Sam, Dean i Castel szukają Lucyfera, który w międzyczasie nawiązał dość nietypową umowę z lokalną uzdrowicielką, Siostą Jo (Danneel Ackles) Asmodeusz jest coraz bliżej odnalezienia Jacka. 

JIM BEAVER GOŚCINNIE JAKO BOBBY SINGER - Jackowi (Alexander Calvert) i Mary (gościnnie Samantha Smith) udaje się uciec z szponów Michaela (gościnnie Christian Keyes) i znajdują sojusznika - Bobby'ego Singera (gościnnie Jim Beaver) z apokaliptycznego świata. Tymczasem Sam, Dean i Castiel kontynuują szukanie sposobu na otwarcie prześcia między światami, nie zdają sobie sprawy, że jeden z ich zaufanych ludzi może pracować przeciwko nim i marnować im cenny czas.

BOSKA INTERWENCJA - Sam i Dean są blisko zdobycia wszystkiego co jest im potrzebne by otworzyć przejście do apokaliptycznego świata i uratować Mary (gościnnie Samantha Smith) i Jacka (Alexander Calvert). Brakujący składnik prowadzi Winchesterów na czarny rynek z religijnymi reliktami gdzie wszystko nie zawsze jest takie jakim się wydaje.

Sam, Dean i Castiel zostają przeniesieni do animowanego świata Scooby-Doo gdzie jednoczą siły z gangiem Scooby’ego by rozwiązać zagadkę związaną z duchem.

NIE UFAJ NIKOMU - Sam i Dean kontynuują zbieranie składników potrzebnych by otworzyć przejście do alternatywnego świata i ocalić swoją rodzinę. Najnowsze poszukiwania prowadzą ich do bunkra Ludzi Pisma z 1920 roku i głodnego Boga z innego wymiaru. Tymczasem, Ketch (gościnnie David Hayden-Jones) podejmuje szokującą decyzję odnośnie Gabriela (gościnnie Richard Speight Jr.) po burzliwym spotkaniu z Asmodeuszem (gościnnie Jeffrey Vincent Parise).

POWRÓT DANNEEL ACKLES I RICHARDA SPEIGHT'A JR. - Lucyfer rządzi Niebem, ale sprawy nie idą tak gładko, jak pierwotnie zakładał, co zaczyna irytować jego Pierwszą Damę, Jo. Sam i Castiel są zszokowani powrotem Gabriela. W międzyczasie, Dean znajduje się coraz bliżej odnalezienia Mary i Jacka.

ANIOŁY, WIEDŹMY I ŻNIWIARZE - Sam i Dean muszą powstrzymać Rowenę (gościnnie Ruth Connell), która jest na zabójczej misji. Tymczasem, Castiel zajmuje się Niebem by zrekrutować anioły do nieuchronnie zbliżającej się inwazji, jednakże jest zszokowany nie tylko tym co tam zastał lecz kogo tam zastał.

Gabriel (gościnnie Richard Speight Jr.) wciąga Sama i Deana w swój plan zemsty na półbogach, którzy sprzedali go Asmodeuszowi. Tymczasem, zawyżona pewność siebie Jacka (Alexander Calvert) prowadzi do lekkomyślnych decyzji, które mogą narazić innych na niebezpieczeństwo.

DŁUGA DROGA DO DOMU - Sam, Dean, Castiel i Gabriel (gościnnie Richard Speight Jr.) muszą razem współpracować jeśli mają jeszcze jakąkolwiek nadzieję na sprowadzenie Mary (gościnnie Samantha Smith) i Jacka (Alexander Calvert) do domu. Tymczasem, spotkanie Roweny (gościnnie Ruth Connell) i Lucyfera (Mark Pellegrino) może zmienić rezultat podróży dla jednego z naszych bohaterów.

ŁAPANIE STOPA - Sam i Dean opracowują plan, który ocali niewinne istnienia. Tymczasem, Jack (Alexander Calvert) kontynuuje zmagania z konsekwencjami swoich decyzji.

WSZYSTKO ZMIERZAŁO DO FINAŁU - Nasi bohaterowie, Sam i Dean, dalej poddawani są próbom w walce dobra ze złem, ale jedna pochopna decyzja może zmienić życie jednego z braci na zawsze.
Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.