Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka

Zaczynając tam, gdzie zakończył się finał 10. sezonu, Sam i Dean muszą uporać się z Ciemnością, która została uwolniona. Castiel zmaga się z efektami klątwy rzuconej przez Rowenę i brutalnej walki między nim i Crowleyem. Robert Singer wyreżyserował odcinek napisany przez Jeremy'ego Carvera.

Dean pomaga Jennie (gościnnie Laci J. Mailey), pielęgniarce, którą poznał po tym, jak Ciemność została uwolniona, dostać się bezpiecznie do domu, po czym wyrusza, aby pomóc Samowi uporać się z miastem zainfekowanym tajemniczym i zabójczym gazem. Jednak, kiedy Jenna znowu wpada w tarapaty i dzwoni do Deana, Sam mówi mu, aby do niej wracał. Niestety Sam nie jest w stanie uporać się z miastem pełnym ludzi zamienionych w potwory z taką łatwością, z jaką był przekonany, że sobie poradzi.

Podczas gdy Rowena stara się wzmocnić swoje moce w celu ochrony przed Winchesterami, Sam i Dean poszukują zaginionego niemowlęcia połączonego z Ciemnością. W międzyczasie, Castiel stara się uleczyć, a Crowley próbuje wymyślić sposób na wykorzystanie Ciemności do własnych celów.

Odcinek pokazany w całości z punktu widzenia Impali. Sam i Dean ruszają w drogę, aby walczyć z potworami i demonami.

Sam i Dean sprawdzają serię morderstw w lokalnym B&B, który znajduję się w starym domu Lizzie Borden. Kiedy lokalny mężczyzna, Len (gościnnie Jared Gertner) mówi im, że widział małą dziewczynkę w okolicy B&B mniej więcej w czasie, kiedy zostały dokonane morderstwa, bracia orientują się, że w sprawę może być zamieszana Amara.

Castiel zwraca się do Metatrona z prośbą w celu powstrzymania Ciemności. Jednak Metatron jest szczęśliwy jako niezależny kamerzysta lokalnych Wiadomości i nie jest zbyt chętny, aby pomóc Winchesterom, czy Castielowi. W międzyczasie Crowley traci panowanie nad Amarą.

Szeryf Donna zwraca się do Sama i Deana z prośbą o pomoc, po tym, jak w jej mieście dochodzi do przerażających morderstw związanych z czymś nadprzyrodzonym. Sam w dalszym ciągu miewa wizje i prosi Boga o pomoc, co frustruje Deana.

Sam jest zszokowany, kiedy jego wyimaginowany przyjaciel z dzieciństwa, Sully, nieoczekiwanie znowu mu się pokazuje. Sam nie może zrozumieć, czemu znowu go widzi i, co jeszcze bardziej go zaskoczyło, dlaczego Dean też go widzi. Dzięki flashbackom zobaczymy przyjaźń Sama i Sully'ego i dlaczego mały Sam jej potrzebował.

Amara uwalnia swoją moc nad ludźmi z lokalnego miasteczka, zarazem rzucając szokujące wyzwanie. Dean stara się lepiej zrozumieć władzę, jaką ma nad nim Amara, podczas gdy Sam i Crowley wymyślają plan, który może mieć straszliwe konsekwencje.

Teraz, kiedy ma Sama ze sobą w klatce, Lucyfer proponuje mu sposób na wydostanie się, ale za wysoką cenę. Dean i Castiel uważniej przyglądają się atakowi aniołów, który mógł zabić Amarę.

Sam i Dean badają sprawę morderstw, gdzie ofiary ginęły po usłyszeniu tajemniczej piosenki.

Sam i Dean postanawiają odwiedzić Jody Mills, Clarie i Alex, po tym, jak otrzymali telefon od spanikowanej Claire. Dziewczyna jest przekonana, że ostatnio popełnione morderstwa w mieście są sprawką istot nadprzyrodzonych i chce, aby bracia to sprawdzili. Jednakże, szeryf Mills mówi im, że Claire ostatnio pakuje się w kłopoty i atakuje normalnych ludzi, twierdząc, że są oni potworami.

Sam i Dean badają serię morderstw w Walentynki i odkrywają, że mają do czynienia ze starodawną klątwą. Oznaczona przez zaklęty pocałunek osoba jest skazana na śmierć.

Mając nadzieje na znalezienie wystarczająco potężnej broni do pokonania Amary (gościnnie Emily Swallow), Dean przekonuje "Castiela", który jest ciągle Lucyferem, aby odesłał go w czasie do ostatniego odnotowanego miejsca przebywania Ręki Bożej. Lucyfer dostrzegając potencjał z pozykania broni godzi się na to i odsyła Deana w przeszłość do roku 1944 na łódź podwodną, która zatoneła razem z Ręką. W międzyczasie, kontynuując szarady z Samem, Lucyfer planuje swój kolejny krok.

Dean znajduje nekrolog poświęcony wrestlerowi, którego w dzieciństwie razem z Samem oglądali. Decydując, że potrzebują przerwy od tropienia Ciemności, bracia postanawiają wybrać się na pogrzeb. Na uroczystości jest dużo innych wrestlerów, w tym Shawn Harley (gościnnie Mike “The Miz” Mizanin), nowe, obiecujące odkrycie z dużym temperamentem, który denerwuje innych, oraz weteran wrestlingu, Gunner Lawless (gościnnie Aleks Paunovic. Sam i Dean idą na jedną z walk, aby powspominać swoje dzieciństwo. Jednak kiedy jeden z wrestlerów kończy martwy, urlop szybko przemienia się w dzień pracy.

Niebezpieczny stwór został przypadkowo wypuszczony w starym domu, atakując matkę i jej dziecko powodując, że zapadają oni w śpiączkę. Sam i Dean dowiadują się, że Bobby i Rufus niegdyś polowali na to samo stworzenie, więc Winchesterowie patrzą w przeszłość, starając się obmyślić plan działania, zanim ktokolwiek zginie.

Sam i Dean walczą z parą wilkołaków, które pojmały dwie ofiary. W momencie, w którym bracia są od włos od wygranej, jeden z wilkołaków postrzelił Sama. Deanowi daje się wydostać brata i ofiary, ale szybko orientuje się, że ich śladem podąża wataha wilkołaków chcąca ich zabić.

Lucyfer decyduje się wrócić do domu i próbuje dostać się do Nieba. Crowley mówi Samowi i Deanowi, że ma sposób, by pokonać Amarę.

W małym miasteczku w stanie Kolorado, raz na 27 lat zdarza się seria tajemniczych zaginięć. Sam i Dean udają się do tej miejscowości zbadać sprawę i poznają łowców, którzy mają osobiste powody do zemsty na potworach pojawiających się "raz na generację"

Amara nasyła ciemną mgłę na niewielkie miasto, sprawiając, że wszyscy zaczynają szaleć. Dean i Sam orientują się, że jest to mocniejsza wersja "wirusa" zesłanego wcześniej przez Amarę. Łączą siły z miejscowym szeryfem, aby ochronić mieszkańców, ale poprzednie "lekarstwo" jest obecnie nieskuteczne. W międzyczasie, powraca Chuck z interesującą propozycją.

Amara pokazuje Deanowi, jak torturuje Lucyfera. Martwiąc się o Castiela, Sam i Dean wymyślają plan uratowania go z rąk Amary.

Sam i Dean stawiają czoła największemu wyzwaniu.

Rowena atakuje.

BÓG KONTRA AMARA - Bóg (Rob Benedict) podejmuje decyzję w sprawie Amary, która będzie miała wpływ na Sama i Deana.
Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.