Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka

Dean jest demonem i szaleje z Crowleyem, siejąc spustoszenie, podczas gdy Sam stara się dowiedzieć, co tak na prawdę stało się z jego bratem. W międzyczasie Castiel stara się jakoś sobie poradzić z wypalającą się łaską.

Crowley zauważa, że Dean staje się coraz bardziej agresywny. Dean mówi mu, że to efekt uboczny bycia demonem, ale Crowley podejrzewa, że to coś więcej - Znamię Kaina domaga się zaspokojenia swojego głodu. W międzyczasie Sam zostaje złapany przez Cole'a (gościnnie Travis Aaron Wade), mężczyznę winiącego Deana za śmierć swojego ojca lata temu i rządnego zemsty. Cole torturuje Sama, mając nadzieję, że ten mu powie, gdzie ukrywa się Dean. Hannah zauważa, że Castiel staje się coraz słabszy w miarę jak niknie jego łaska, więc dokonuje odważnej decyzji i prosi Metatrona o pomoc.

Sam kontynuuje swoje starania, aby uratować brata przed zgubnym wpływem Znaku Kaina. Crowley orientuje się, że demoniczne wybryki Deana zaczynają stwarzać dla niego problemy w Piekle, więc szuka pomocy u dość nieoczekiwanego sprzymierzeńca - Castiela.

Ostatnia seria ataków dokonanych przez wilkołaka wskazuje na nieoczekiwanego sprawcę - Kate, wilkołaka, którego Sam i Dean puścili wolno.

Kiedy Sam i Dean prowadzą śledztwo w sprawie zniknięcia pewnego nauczyciela, są oszołomieni kiedy widzą, że w szkole w której pracował zaginiony jest wystawiany musical oparty na ich życiu. W odcinku zobaczymy wiele znajomych twarzy.

Dean jest zaskoczony, kiedy sprawdza telefon Bobby'ego i natrafia na wiadomość informującą, że Bobby, albo najbliższy krewny, został wspomniany w testamencie jako spadkobierca. Mając nadzieje, że oznacza to pieniądze, Dean namawia Sama, aby ruszyli w drogę w celu przejęcia spadku. Jednakże to, co znajdują dalekie jest od skrzyni pełnej skarbów.

Sam i Dean wpadają na demona, który ucieka przed Crowleyem. Zanim mają okazje się nim zająć, pojawia się Rowena i bierze sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Rowena uczy czarów nowych popleczników, Sam i Dean wpadają na pomysł, jak ją powstrzymać, zanim wyrządzi jeszcze więcej zła. W międzyczasie Hanna spotyka znajomą osobę z przeszłości swojego naczynia, co może sprawić kłopoty jej i Castielowi.

Jody Mills niechętnie bierze udział w obowiązkowym zjeździe szeryfów i zostaje sparowana z rozentuzjazmowaną szeryf Donną, która bardzo chce się zaprzyjaźnić. Kiedy Jody myśli, że jej dzień nie może stać się gorszy, zostają znalezione zmasakrowane zwłoki, gdzie tylko kawałki skóry i mięśni pokrywają kości. Miejscowy szeryf stwierdza śmierć na skutek ataku zwierzęcia, jednak Jody ma inne podejrzenia, więc dzwoni po Sama i Deana.

Castiel odnajduje córkę Jimmy'ego, Claire, w domu zastępczym i dziewczyna go przekonuje, aby pomógł jej się wydostać. Kiedy ucieka Castielowi, dzwoni on do Sama i Deana z prośbą o pomoc, zanim Claire wpakuje się w tarapaty. W międzyczasie, Crowley zmierzy się ze swoim największym jak dotąd wyzwaniem.

Po masakrze na ranczo, Dean, Sam i Castiel, podwajają swoje wysiłki, aby znaleźć lekarstwo na Znamię Kaina, ale nie znajdują żadnej informacji, która może im pomóc. Zdesperowany, Castiel wpada na pomysł, który Sam uważa za "jeden z najgorszy pomysłów, jaki kiedykolwiek słyszał." Tymczasem, Rowena nadal spiskuje przeciwko Crowleyowi, a Castiel próbuje naprawić swój związek z Claire, która knuje zemstę na Deanie za zabicie jej przyjaciela

Sam przeszukuje internet w poszukiwaniu dziwnych zjawisk nadnaturalnych i natrafia na wideo, na którym widać Charlie bijącą prokuratora okręgowego. Dean podejrzewa, że wróciła z Oz i zaczęła polować na własną rękę i zakłada, że prokurator musiał być opętany. Kiedy bracia odnajdują Charlie, są w szoku, kiedy ta im mówi dlaczego tak na prawdę wróciła z Oz.

Starając się wynaleźć pretekst, aby wyciągnąć Deana z bunkra, Sam znajduje dla nich sprawę do zbadania - ludzie nagle znikają, pozostawiając za sobą jedynie ubrania. Sam i Dean podejrzewają, że za wszystkim stoją albo wróżki, albo anioły, ale prawda jest bardziej szokująca: Jaś (gościnnie Mark Acheson), z historii o Jasiu i Małgosi, porywa ludzi, zmieniając ich przy tym w ich młodsze wersje, aby wkraść się w łaski złej czarownicy (gościnnie Lesley Nicol). Niestety, Dean przeżywa to wszystko na własnej skórze, kiedy staje się następną ofiarą Jasia i zostaje zmieniony w 14-latka.

Duch zaczyna zabijać ludzi przy pomocy różnych urządzeń elektronicznych. Sam i Dean dowiadują się, kto zabił i dlaczego duch szuka zemsty na grupie studentów, ale nie mogą rozszyfrować, w jaki sposób to robi. Z trzema ofiarami śmiertelnymi, bracia muszą szybko, powstrzymać ducha, zanim umrze ktoś jeszcze.

Dean, Sam i Castiel muszą stawić czoła powrotowi Kaina. Crowley i Rowena zbliżają się do siebie coraz bardziej, ale kiedy Crowley rezygnuje z planów, jakie miał z matką, aby pomóc Winchesterom, Rowena łatwo mu tego nie daruje.

Pomimo postanowienia Deana, aby zaprzestać szukania sposobu na pozbycie się Znamienia Kaina, Sam kontynuuje poszukiwania. Dean podejrzewa, że Sam coś ukrywa, ale postanawia się skoncentrować na ostatniej sprawie morderstw, podczas której spotykają Cole'a. Łączą siły, aby rozwiązać sprawę i dowiadują się, że to Robak Khana infekuje ludzi, zmieniając ich w morderców. Niestety, Robak dopadł Cole'a...

Sam i Dean badają serię samobójstw, w których jedynym powiązaniem jest taki sam brutalny sposób dokonania samobójstwa - powolne, samodzielne wypatroszenie się. Wszystkie ofiary były członkami kościoła katolickiego i niedawno były u spowiedzi, co podsuwa braciom pomysł, że zamieszany może być w to ksiądz. W międzyczasie, Crowley pojmuje Olivette, przywódczynie Konwentu Czarownic, Rowena prosi ją, aby pozwoliła jej znowu legalnie praktykować magię.

Sam i Castiel natrafiają na trop odnośnie Znaku Kaina. Dean spotyka się z Roweną.

Charlie dzwoni do Sama i Deana, aby powiedzieć im, że odnalazła Księgę Umarłych, która może okazać się przydatna przy usunięciu Znaku Kaina. Winchesterowie pędzą na jej ratunek, kiedy dowiadują się, że została postrzelona przez mężczyznę imieniem Jacob Styne, który twierdzi, że Księga należy do jego rodziny i nie spocznie, póki jej nie odzyska. Castiel i Metatron wyruszają na wyprawę w celu odzyskania łaski Castiel, jednak natrafiają po drodze na kilka przeszkód.

Sam dowiaduje się, że były członek Ludzi Pisma, Magnus, zbudował kiedyś magiczne pudełko, które Sam chce odnaleźć, mając nadzieje, że będzie ono w stanie pozbawić Deana Znaku Kaina. Nie spodziewał się jednak, że Magnus założył na pudelku śmiertelny system alarmowy. Kiedy Sam otwiera pudełko, sprowadza na siebie i Deana olbrzymie niebezpieczeństwo.

Kiedy Claire Novak natrafia na trop, co stało się z jej matką, Amelią, która zniknęła lata temu, Castiel prosi Sama i Deana o pomoc. Castiel czuje się winnym temu, co zrobił rodzinie Novaków i chce im to wynagrodzić poprzez zjednoczenie Claire z jej matką. Jednakże, kiedy dowiadują się, co porwało Amelię, zdają się sprawę, że Claire może się nie doczekać swojego szczęśliwego zakończenia.

Sam i Dean badają sprawę dziwacznego morderstwa i orientują się, że morderca ma ten sam tatuaż, co członkowie rodziny Styne. Eldon Styne atakuje Deana i dochodzi do brutalnego pojedynku. W międzyczasie Castiel przyjmuje rolę rozstrzygającego, kiedy Charlie i Rowena są zmuszone pracować wspólnie nad Księgą Potępionych. Crowley odkrywa, że ślad po jego matce zaginął i wie, że coś ona knuje, dlatego zwraca się z prośbą o pomoc do starego wroga.

Dean postanawia wziąć sprawy w swoje ręce odnośnie Styne'ów. Sam stara się przejść do porządku dziennego z jego decyzją.

FINAŁ SEZONU 10. SUPERNATURAL - Dean podejmuje szokującą decyzje odnośnie Znaku Kaina, która nie tylko zmieni jego życie, ale też życie Sama. W międzyczasie, Crowley zmierzy się z Roweną, a Castiel znajdzie się w samym środku tego.
Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.