Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Tytuł obrazkowy odcinka o ID nr 99
Data pierwszej emisji: 2010-02-11
Scenariusz: Ben Edlund
Reżyseria: Mike Rohl

Tytuł jest odniesieniem do filmu Moje krwawe walentynki 3D z 2009 roku, w którym jedną z głównych ról zagrał Jensen Ackles (Dean Winchester). Film nawiązuje do innego horroru z 1981 roku o takim samym tytule, stanowiąc kontynuację historii o masakrze w małym górniczym miasteczku.

Castiel pomaga Samowi i Deanowi w polowaniu na Kupidyna w Walentynki, kiedy to mieszkańcy miasteczka zaczynają się nawzajem zabijać z miłości. Po tym jak Kupidyn okazuje się być niewinny, pojawia się Głód, jeden z czterech Jeźdźców Apokalipsy.

Odcinek zaczyna się widokiem pary kończącej pierwszą randkę. Oboje są trochę onieśmieleni, ale nagłe uniesienie sprawia, że lądują w sypialni. Zaczynają się tak namiętnie kochać, aż w końcu pożerają się nawzajem. Dosłownie. Podczas miłosnego uniesienia odgryzają sobie nawzajem ogromne kawałki ciał, aby w końcu zjeść się wzajemnie.
Sam i Dean pracują nad tą sprawą zaraz przed Walentynkami. Sam spotyka się ze znajomą martwej dziewczyny i dowiaduje się od niej, że jej współlokatorka była niezwykle cnotliwą dziewczyną i to zupełnie nie w jej styl dać tak się ponieść, a co dopiero mówiąc już o pożarciu się na wzajem z chłopakiem.

Sam wraca do motelu, gdzie znajduje swojego brata. Dean mówi mu, że żołądki dwójki kochanki były przepełnione ludzkim ciałem. Sam myśli, że Dean powinien być podekscytowany, bo dla niego to jest jak "Niezobowiązująca Gwiazdka Włóczęgów", gdy dookoła jest tyle samotnych kobiet. Co dziwne, Dean wydaje się nie zainteresowany seksem. To jest oczywisty znak, że coś jest nie tak ze starszym Winchesterem. Dean jednak podtrzymuje, że wszystko z nim w porządku.

W międzyczasie dochodzi do kolejnych, dziwnych śmierci. Samobójstwo popełnia para świeżych kochanków, aby być razem na zawsze. Z Deanem kontaktuje się koroner, który jest chętny pokazać agentom FBI zwłoki. Kiedy jednak Winchesterowie przychodzą do kostnicy, okazuje się, że wszystkie organy zostały wyjęte z ciał i zamrożone. Koroner zostawia ich samych. Sam spostrzega coś dziwnego na sercach obojga ludzi. Przypomina mu to enochiańskie pieczęci stosowane przez anioły. Dean dzwoni do Castiela, który momentalnie pojawia się, aby im pomóc. Anioł potwierdza, że znak jest enochiański i mówi, że za wszystkim stoi Kupidyn – cherub trzeciej klasy.

Aby odnaleźć Kupidyna, wszyscy trzej udają się do przytulnej, niewielkiej knajpki, w której aż pełno jest zakochanych par. Dean zamawia sobie cheeseburgera, którego jednak nie zjada, mówiąc, że nie jest głodny. Jedzeniem wydaje się zainteresowany Cas, ale nagłe pojawienie się Kupidyna odwraca jego uwagę. Nakazuję chłopakom spotkać się z nim na zapleczu i znika. Castiel ściąga Kupidyna, wielkiego, nagiego mężczyznę, który wszystkich przytula. Dean oskarża go o zabijanie ludzi i Kupidyn zaczyna płakać. Mówi, że wykonuje jedynie rozkazy i sprawia, że ludzie się zakochują, tak jak kiedyś inny Kupidyn zrobił z Mary i Johnem Winchesterami, bo cały ich romans był niebiańskim spiskiem mającym ich połączyć. Dean ma tego dość i uderza go, co spowodowało, że zniknął. Sam stara się porozmawiać z bratem, gdyż widzi, że coś go ostatnio nęka, ale wściekły Dean odchodzi.

Okazuje się, że w mieście dochodzi do kolejne dziwnej śmierci. Jeden z miejscowych mężczyzn zaczął jeść i nie mógł przestać, aż zmarł z powodu rozsadzenia żołądka. Sam wychodzi od koronera i nagle zauważa mężczyznę niosącego czarną walizkę, który z jakiegoś powodu wzbudza jego zainteresowanie. Zaczyna go śledzi i kiedy już go złapał, rani go sztyletem, co udowadnia, że ma do czynienia z demonem. Dochodzi do malej szarpaniny, w wyniku której opętany mężczyzna ucieka. Młodszemu Winchesterowi udało się jednak zabrać mu walizkę, którą niósł. Sam podziwia demoniczną krew na nożu i ze wszystkich sił powstrzymuje się, by jej nie zlizać. Głód przybył i jest w ciele odrażającego, starego mężczyzny, na wózku inwalidzkim. Demon, który stracił walizkę, popełnił błąd i ponieważ Głód jest głodny, usuwa duszę demona z ciała i zjada ją.

Chłopcy wiedzą, że muszą odciąć Jeźdźcowi palec z pierścieniem, tak jak zrobili to w przypadku Wojny. Sam mówi, ze nie może iść, gdyż odezwał się jego stary nałóg – pragnienie demonicznej krwi – i wie, że już niedługo nie będzie mógł się powstrzymać. Prosi Deana, aby przed wyjście zamknął go dobrze, aby powstrzymać go przed pożywieniem się. Dean przykuwa brata do umywalki, a Castiel zastawia drzwi do łazienki olbrzymią szafą.

Wychodzą, zostawiając młodszego Winchestera samego. Udaje im się wytropić demona, który doprowadzi ich do Głodu. W trakcie czekania, Cas objada się swoim setnym burgerem, a Dean teoretyzuje, że nie popada w obłęd, bo zawsze zaspokaja swoje pragnienie jedzenia, picia i sypiania z kobietami, kiedy i gdzie chce.

Podczas gdy Dean i Cas docierają do kryjówki Głodu, dwa demony przychodzą po Sama do motelu. Gdy go uwalniają, ten się na nie rzuca i ucztuje na ich krwi.

Dean i Castiel po raz kolejny omawiają plan. Anioł udaje się sam, aby odciąć palec Głodowi, kiedy jednak po kilku sekundach nie wraca, Dean robi się niecierpliwy i idzie go poszukać. Okazało się, że uwaga Castiela została odwrócona przez stertę surowego mięsa. Dean zostaje złapany przez dwa demony i poprowadzony na spotkanie z Głodem. Jeździec wyjaśnia, że Dean jest odporny, bo w gruncie rzeczy, w środku jest martwy i nie ma duszy, więc tak naprawdę niczego już nie pragnie.

Nagle pojawia się Sam, super-doładowany demoniczną krwią. Głód namawia go, by pożywił się demonami ale zamiast tego, Sam używa swojej mocy, by wyciągnąć ich demoniczne dusze z ciał. Skoro Sam nie chce wypić ich krwi, Głód wyciąga swoją słomkę, celuje nią w dusze demonów. Ale to obraca się przeciwko niemu, bo wtedy Sam używa swojej mocy, by wyegzorcyzmować wszystkie demoniczne dusze, które przed chwilą zjadł Głód, a te rozdzierają go od środka.

Przychodzi czas na najtrudniejsze – detox. Dean i Cas zabierają go do Bobby'ego i powtarza się sytuacja z odcinka 4x21 When the Levee Breaks, kiedy to Sam błaga brata o uwolnienie go z więzienia. Dean nie może tego znieść, wychodzi na zewnątrz, patrzy w niebo i błaga Boga o pomoc...

 • Restauracja, w której Głód zakłada swoją kwaterę to „Big Gerson's”. Jest to ta sama sieć restauracji, w której w odcinku Bad Day at Black Rock (3x03) Dean i Sam wygrali darmowe posiłki na cały rok.
 • Samochód Głodu to Cadillac Escalade
 • Model komórki Deana to Nokia n78
 • Dean i Sam przedstawiają się jako agenci Marley i Cliff. Prawdopodobnie jest to nawiązanie do piosenkarzy Boba Marleya i Jimmy’ego Cliffa.
 • (Cliff może mieć podwójne znaczenie, ponieważ jest to również imię ochroniarza Jareda i Jensena)
 • Dean pyta kupidyna: „Czemu Niebiosom zależy, żeby jakiś Harry poznał Sally?”, odwołując się do komedii romantycznej z 1989 roku When Harry Met Sally... (Kiedy Harry poznał Sally) z Meg Ryan i Billym Crystalem w rolach głównych.
 • Sam pamiętając o tradycji Deana „świętowania” walentynek mówi mu, że może iść „Uwolnić Krakena”. Kwestia ta pojawia się w filmie z 1981 roku Clash of the Titans (Zmierzch Tytanów) opowiadającego historię rodem z greckiej mitologii, kiedy to Zeus wskazuje Posejdonowi, by ten „Uwolnił Krakena” - morskiego potwora i ulubieńca władcy mórz. W 2010 roku na ekrany kin ma wejść remake Zmierzchu Tytanów pod tytułem Starcie Tytanów.
 • Dusza zamknięta w neseserze może być odniesieniem do legendy związanej z filmem Pulp Fiction (1994), w którym lśniący obiekt znajdujący się w neseserze miał być według jednej z wersji duszą Marsellusa Wallace’a.
 • Dean nazywa Castiela Hamburglar i Happy Meal. Obie nazwy odnoszą się do świata najsłynniejszej sieci restauracji serwujących fastfood - McDonald. Hamburglar to maskotka przedstawiająca ubranego w pasiasty, czarno biały kostium i maskę złodzieja. Happy Meal zaś to dziecięce zestawy, do których zawsze jest dołączana jakaś zabawka.

-

 • Jensen Ackles jako Dean Winchester
 • Jared Padalecki jako Sam Winchester
 • Misha Collins jako Castiel
 • James Otis jako Głód
 • Lex Medlin jako Kupidyn
 • Jay Brazeau jako Dr. Corman
 • Aili Storen jako Alice
 • Andrew Halliwell jako Russel
 • Michaela Mann jako przyjaciółka Alice
 • P.J. Prinsloo jako Brad
 • Scott McAdam jako Jim
 • Lucie Guest jako Janice
 • Raahul Singh jako Marty
 • Colin Corrigan jako demon z walizką
 • Jeff Sanca jako demon
 • Cailin Stadnyk jako demonica która przyszła po Sama
 • Michael Q. Adams jako kucharz

Autor: Hypatia, Caroline, Natty&Aki - www.supernaturalplanet.com.pl

previous
previous


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.