Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Tytuł obrazkowy odcinka o ID nr 280
Data pierwszej emisji: 2017-11-16
Scenariusz: Dave Perez
Reżyseria: Nina Lopez-Corrado

"Tombstone" odnosi się do filmu o tym samym tytule z 1993 roku o „emeryturze” Wyatta Earpa i bitwie rewolwerowców (zwanej Strzelaniną w O.K. Corral), która miała miejsce 26 października 1881 roku w Tombstone w Arizonie.

Castiel spotyka się z Jackiem, razem z Samem i Deanem docierają do starego, westernowego miasteczka by zbadać popełnione tam morderstwo. Dean ma szansę spełnić swoje chłopięce fantazje kiedy staje twarzą w twarz ze słynnym, wyjętym spod prawa rewolwerowcem.

Scena, gdy Dean śledzi Dave’a Mathera na cmentarzu została przepowiedziana przez Billie w 13.05 Advanced Thanatology, kiedy to Billie mówiła, że jedna z możliwości jego śmierci przewiduje bycie „zadźganym przez ghula na cmentarzu”.

Kiedy Sam i Dean spotykają nowo zmartwychwstałego Castiela, w tle widać dwa neonowe szyldy - "Bison Bud's Bar" oraz krzyż. W kulturze Indian amerykańskich bizon symbolizuje dobre zdrowie, siłę, ochronę i wolę przeżycia. W chrześcijaństwie krzyż pozostaje symbolem pokuty.

Dean: Nieźle, nie? Stary! Zobacz to, zobacz, zobacz, zobacz. Clay Allison – świetny rewolwerowiec, nie? I, och, Curly Bill Brocius, który – teraz, teraz, teraz, zabawny fakcik – zginął z ręki samego Wyatta Earpa. Nie żartuję. Johnny Ringo, Billy the Kid. Och, patrz! Hej, olbrzymie, jak ci leci? Co tam, Calamity Jane? Doc Holliday! Hej, hej! To jest świetne.

Clay AllisonCurly Bill BrociusJohnny RingoBilly the Kid i Doc Holliday to słynni rewolwerowcy Dzikiego Zachodu. Calamity Jane była sławną pionierką z pogranicza..

Dean: Słuchaj, po prostu zachowuj się jakbyś był z „Tombstone”, ok?

Castiel: Z miasta?
Dean: Z filmu. Tego z Kurtem Russellem? Zmusiłem cię do oglądania.
Castiel: Tak, tak, tak. To ten z rewolwerami i gruźlicą. „I'm your huckleberry”.

„Tombstone” opowiada historię zemsty Wyatta Earpa i strzelaniny rewolwerowców (zwanej Strzelaniną w O.K. Corral) w miasteczku Tombstone w Arizonie w 1881 roku. Kurt Russell grał Wyatta Earpa. W filmie Doc Holliday (Val Kilmer) chorował na gruźlicę. Wyrażenie „I’m your huckleberry” jest jednym ze sposobów powiedzenia, że jest się właściwą osobą do czegoś i odnosi się do jednej ze scen filmu, kiedy Doc Holiday wyzywająco odpowiada tak Johhny’emu Ringo.

Cała czwórka łowców używa aliasów związanych z filmem „Tombstone”. Dean jako agent Russell (w domyśle Kurt Russell, który grał Wyatta Earpa), Sam jako agent Elliot (Sam Elliott grał Virgila Earpa), Castiel jako agent Kilmer (Val Kilmer zagrał Doca Holliday’a) i Jack jako agent Paxton (Bill Paxton grał Morgana Earpa).

Athena: Nie było mnie. Koncert Amandy Palmer.

Amanda Palmer, znana także jako Amanda Fucking Palmer to amerykańska tekściarka i piosenkarka.

Dean: O cholera. To Dave Mather.

"Tajemiczy Dave" Mather był amerykańskim prawnikiem i rewolwerowcem z Dzikiego Zachodu.

Athena: I to nie jakąś tam „szkołę makijażu”, ale Ben Carruth Makeup and Special Effects Program. Jest najlepszy.

Benjamin Godeau Carruth  jest koordynatorem do makijażu efektów specjalnych na planie Supernatural.

Sgt. Phillips:  Szukasz kogoś? Jestem tylko ja. Bank w mieście został właśnie obrabowany. Prawdziwa Strzelanina w O.K. Corral. Stara, dobra, wielka strzelanina.

Wielka „Strzelanina w O.K. Corral” miała miejsce  26 października 1881 roku w Tombstone w Arizona. Wzięli w niej udział Virgil, Morgan i Wyatt Earpowie oraz Doc Holliday przeciwko  Tomowi and Frankowi McLaury, Billy’emu i Ike’owi Clantonom oraz Billy’emu Claiborne’owi.

Dean: Doskonale. Taaa. Jasne. Przejedź do Dodge City, będzie ci wesoło.

Odniesienie do słynnej sceny ze „Szklanej pułapki”. Dean wypowiedział już podobną kwestię w 2.18 Hollywood Babylon.

  • "Space Cowboy" Steve Miller Band
  • "They Call Me Zombie" Messer Chups
  • "Hot Rod Rockin'" Thaddeus Rose & the Thorns


Autor: beata101,Maire

previous
previous


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.