Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Tytuł obrazkowy odcinka o ID nr 154
Data pierwszej emisji: 2012-11-05
Scenariusz: Andrew Dabb i Daniel Loflin
Reżyseria: Guy Norman Bee

Nawiązuje do filmu z 2007 roku There will be blood (Aż poleje się krew).

W celu pokonania Dicka Romana i Lewiatanów, Sam i Dean muszą zdobyć trzy kluczowe przedmioty. Castiel pomoże im w znalezieniu pierwszego przedmiotu, ale żeby znaleźć dwa kolejne muszą stawić czoła Wampirowi Alfa i Crowley'owi. W międzyczasie, Bobby stara się nauczyć nowej, duchowej sztuczki, która okazuje się bardzo niebezpieczna.

Program telewizyjny. Dziennikarka Gloria Jane rozmawia z Dickiem Romanem w siedzibie Sucrocorp na temat jego planów w dziedzinie produkcji żywności. Transmisję oglądają miliony Amerykanów, zajadających się produktami firmy Romana.

Po skończonym wywiadzie do Dicka przychodzi jego pracownica Susan, informując, że goście czekają w sali konferencyjnej. Przynosi Romanowi w walizce tabliczkę ze Słowem Bożym.

Dick przychodzi z walizką do sali konferencyjnej, gdzie przebywa związany Kevin i pilnujący go Lewiatan - Edgar. Roman pokazuje prorokowi tabliczkę, pytając co jest na niej napisane, jednak nie uzyskuje odpowiedzi.

Edgar podchodzi do chłopca z nożem i rozwiązuje go. Dick próbuje przekupić Kevina listem polecającym, który może pomóc mu dostać się na wymarzone studia na Princeton, jednak nawet to nie działa. Postanawia więc "dorzucić do pieca" i pokazuje mu obraz "na żywo", przedstawiający jego matkę, związaną i zakneblowaną, z nożem na gardle.

Chata Rufusa. Sam i Dean próbują odkryć, jakie przesłanie niesie przetłumaczone przez Kevina Słowo Boże. Dean dochodzi do wniosku, że aby wszystkie Lewiatany zniknęły z powierzchni ziemi, należy "odciąć im głowę", czyli zabić przywódcę, którym bez wątpienia jest Dick. Sam ma jednak pewne wątpliwości, wyczuwa, że jest w tym jakiś haczyk i że lepiej dowiedzieć się o co chodzi, zanim przystąpią do działania. Dean woli skupić się na jednym problemie, bo uważa, że i tak nic lepszego niż Słowo Boże nie może im się już trafić.

Bobby przygląda się braciom w milczeniu.

Dean myje zęby w łazience, gdy nagle lustro pokrywa się szronem. Pojawia się Bobby i informuje go o swoich przemyśleniach na temat broni przeciwko Lewiatanom.

Bracia mają już krew upadłego anioła, potrzebna jest jeszcze kość prawego człowieka i krew od dwóch innych upadłych. Bobby sugeruje, że jednym z nich powinien być władca upadłej ludzkości, którym dla niego bez wątpienia jest Crowley. Całości ma dopełnić krew ojca upadłych bestii - Alfy. Problemem jest jednak to, że według ich informacji, wszystkie Alfy nie żyją.

Pomiędzy Deanem i Bobbym wywiązuje się ostrzejsza wymiana zdań i ten drugi sprawia, że pęka lustro. Potem uspokaja zdenerwowanego tą sytuacją Deana i oznajmia, że wierzy, iż bracia to rozgryzą.

Sam ogląda na laptopie spoty reklamowe Sucrocorp. Wraca Dean, nalewa sobie piwa i informuje brata o sytuacji z łazienki. Sammy przekazuje mu nowe informacje o Dicku, który produkuje teraz syrop glukozowo- fruktozowy, który znajduje się niemal we wszystkich produktach spożywczych. Oburzenie Deana wywołuje szczególnie fakt, że owy dodatek jest również w jego ukochanych plackach.

Bobby zamyka laptop, przypominając o swojej obecności, więc starszy Winchester wraca do podzielenia się z bratem nowym planem.

Dean i Sam odprawiają rytuał przyzwania Crowley'a. Król Piekieł zjawia się natychmiast.

Tymczasem Kevin, bojąc się o życie swojej matki, tłumaczy dla Lewiatanów treść Słowa Bożego, spisując ją na laptopie. Edgar wykonuje odpowiedni telefon i nakazuje uwolnić mamę chłopca. Potem Dick nakazuje mu odwiedzić starego znajomego.

Winchesterowie przedstawiają Crowley'owi plan zabicia Lewiatanów i proszą o jego krew. Demon zgadza się, jednak nie chce spełnić ich prośby od razu. Tłumacząc się tym, że jego krew może zostać użyta przez wrogów, obiecuje oddać ją na końcu, gdy bracia zdobędą już wszystkie inne składniki.

Rzuca braciom również sugestie odnośnie zdobycia krwi anioła, wyjawiając niejako swoje podejrzenia, że ukrywają oni fakt, że Castiel żyje.

Crowley dodatkowo udziela im informacji o jedynym chodzącym po ziemi Alfie - wampirze, który zdołał uciec z więzienia, nim Cas je zniszczył.

Życzy braciom udanych łowów i znika, a potem wypala na stole miasto i stan, w którym przebywa poszukiwany przez nich Alfa.

Hoople, Dakota Północna. Sam i Dean tankują na stacji benzynowej.

Dean zostawia na przednim siedzieniu piersiówkę Bobby'ego, odchodzą z bratem kawałek i zaczynają rozmowę na temat "wuja". Sammy twierdzi, że skoro Bobby staje się silniejszy, coraz bardziej przypomina mściwego ducha, a co za tym idzie, powinni z nim porozmawiać i coś zrobić, zanim rzeczywiście się nim stanie.

Dean zauważa dziwne zachowanie ludzi w sklepie, którzy wydają się jakby nieobecni. Szybko kojarzą fakty i odkrywają, że składnikiem wszystkich produktów jest syrop glukozowo-fruktozowy produkowany przez firmę Dicka.

Dean jest przerażony perspektywą braku normalnego jedzenia i tym, że od teraz pozostają im tylko owoce, warzywa i woda mineralna.

Noc. Bracia wraz z Bobby'm obserwują dom, w którym według wskazówek Crowleya ma ukrywać się Alfa.

Bobby bierze sprawy we własne ręce i sprawdza "bezpieczeństwo", dopiero po tym zabiegu wprowadza Sama i Deana do środka, mówiąc, że muszą coś zobaczyć.

W bogatym, urządzonym nieco po staroświecku pomieszczeniu leżą na stole martwe wampiry, wyglądają jakby ktoś oblał im usta i szyje kwasem. Łowcy są zaskoczeni, gdyż żaden z nich nie zna takiego sposobu na zabicie tego typu istot.

Sammy zwraca uwagę na ścianę, która wygląda bardzo podejrzanie. Przypuszcza, że może to być ukryte przejście.

Bobby korzysta ze swoich umiejętności ducha, zanim bracia znajdują jakikolwiek przycisk czy dźwignię, która otworzyłaby im przejście i po prostu przechodzi na drugą stronę.

Jego oczom ukazuje się przesłodki pokój w różowo-białej tonacji i przebywająca w nim młoda dziewczyna.

Tymczasem Sam i Dean wciąż szukają przycisku, który otworzy przejście w ścianie. Sammy'emu w końcu się udaje i obaj dostają się do pomieszczenia, w którym już jest Bobby i tajemnicza dziewczyna.

Ma ona na sobie koszulę nocną, a w rękach trzyma misia. Jest przerażona wtargnięciem obcych osób, jednak Dean zapewnia, że nie zrobią jej krzywdy.

Otulona kurtką Deana dziewczyna z filiżanką herbaty w ręce opowiada swoją historię.

Wampiry porwały ją, gdy miała 8 lat i od tego czasu mieszkała z nimi, będąc "jedną z dziewczyn Alfy". Inni dbali o nią, podawali jej kroplówki jako jedyny pokarm, by zachować czystość jej krwi. Martwe wampiry na stole to ci, którzy dbali o Alfę, kiedy akurat tam przebywał. Zginęli tydzień temu, gdy wrócili z łatwego polowania na troje ludzi. Owi ludzie w ogóle z nimi nie walczyli, a kiedy wampiry zaczęły się na nich pożywiać - zginęły krzycząc z bólu. Przeżył tylko jeden - ten, który nie pił ich krwi i od tamtego zdarzenia przerzucił się na krew zwierzęcą.

Sam i Dean zastanawiają się, czy dodatek żywnościowy Dicka mógł spowodować u wampirów taką "reakcję alergiczną" na ludzi, a potem Sammy pyta dziewczynę, czy wie, gdzie przebywa Alfa.

Ona oczywiście nie ma pojęcia, mówi im jednak o miejscu, które Alfa nazywa swym ustroniem - udaje się tam, kiedy coś idzie nie tak.

Jedyny pozostały przy życiu wampir z kryjówki Alfy w Hoople wraca do domu. Zauważa otwarte przejście do pokoju, w którym do tej pory przebywała dziewczyna, którą karmił się jego szef i  zaniepokojony rusza w tamtym kierunku. Wita go pusty pokój i czający się za plecami Lewiatan Edgar, który pyta o miejsce pobytu Alfy.

Wampir próbuje walczyć, jednak Lewiatan wykręca mu rękę, a potem przyjmuje jego postać, uzyskując w ten sposób potrzebną mu informację. Na koniec zabija nieprzydatnego mu już do niczego wampira.

Sam i Dean wracają z zakupów z torbą pełną warzyw. Konieczność żywienia się właśnie takim rodzajem jedzenia wciąż budzi u Deana oburzenie.

Bracia wracają do rozmowy o planie na zdobycie krwi Alfy. Wiedzą, że potrzebują krwi umarlaka, jednak Dean przedstawia nieco inną propozycję - nie muszą jechać do kostnicy, skoro są otoczeni trucizną na wampiry znajdującą się dzięki Dickowi w ludzkim krwiobiegu.

Na ławeczce w pobliżu sklepu zauważają grubszego mężczyznę pijącego prze rurkę jakiś napój z ogromnego kubka. Podchodzą do niego i Sam przedstawia ich jako działaczy Czerwonego Krzyża mających nagłe braki w zasobach krwi. Mężczyzna ignoruje ich pełnym bezmyślności milczeniem.

Dean siada obok niego i wali prosto z mostu, nakazując mu wyciągnąć ramię, bo potrzebują jego krwi. Ku zdziwieniu Sama, polecenie zostaje natychmiast spełnione.

Dean wręcza dość niechętnemu do tej czynności bratu strzykawkę i każe wykonać zadanie.

Sam ponownie rozpoczyna rozmowę o Bobbym. Bracia decydują trzymać go z daleka od linii frontu, aby ochronić go przed staniem się mściwym duchem.

Sam i Dean jadą samochodem do kryjówki Alfy. Towarzyszy im dziewczyna, którą wcześniej znaleźli w jego domu. Bracia wypytują ją o wskazówki co do kierunku jazdy i czasu jej trwania. Dziewczyna pamięta też, że kiedy wysiadali, słyszała dzwony, co sugeruje, że miejscem, gdzie przebywa Alfa może być jakiś klasztor.

Sammy wyjmuje telefon i natychmiast sprawdza mapy. Szczęśliwy traf chce, że w pobliżu znajduje się tylko jeden klasztor.

Bracia obserwują owy klasztor, przy którym widzą mnóstwo strażników. Upewniają się, że rzeczywiście jest on kryjówką Alfy i postanawiają znaleźć jakiś motel oraz opracować plan działania.

Sam i Dean przygotowują się w motelu do akcji. Młodszy Winchester daje towarzyszącej im dziewczynie numer do szeryf Jody Mills i nakazuje jej zadzwonić do kobiety, gdyby nie wrócili przed świtem. Tymczasem Dean zamyka piersiówkę Bobby'ego w sejfie, jak sam tłumaczy, dla bezpieczeństwa. Gdy otwiera drzwi pokoju, Singer daje wyraz swojej frustracji, trzaskając nimi.

Wychodząc, bracia wpadają w korytarzu na sprzątaczkę, na którą nie zwracają jednak większej uwagi.

Bobby obserwuje dziewczynę, którą znaleźli w domu Alfy. Młoda kobieta zaczyna się dziwnie zachowywać - najpierw niszczy karteczkę z numerem do Jody, a potem dzwoni do kogoś, kogo nazywa „tatą" i wychodzi z pokoju.

Uwagę Bobby'ego przykuwa lecący w telewizji program, w którym mowa o Dicku Romanie i Sucrocorp.

Sam i Dean obserwują kryjówkę Alfy. Sam poddaje w wątpliwość plan Deana, by pozabijać wszystkie będące w środku wampiry. Bracia skradają się do wejścia. Drzwi okazują się otwarte. Sam uchyla je ostrożnie i zaczyna wchodzić do środka, ale zaraz po przekroczeniu progu zostaje zaatakowany. Ruszającego mu na pomoc Deana spotyka ten sam los.

Pokój motelowy. W telewizji wciąż leci program z Dickiem Romanem. Bobby usilnie stara się złamać szyfr do sejfu, w którym Dean ukrył jego piersiówkę. Gdy nic nie działa, Singer zaczyna się denerwować i robi w pokoju małe zamieszanie. Drzwi otwierają się i wchodzi zaniepokojona hałasem sprzątaczka. Natychmiast owiewa ją nieznany chłód. Bobby materializuje się przed kobietą i prosi ją o pomoc, jednak ta jest zbyt przerażona, chce by zostawić ją w spokoju.

Zdesperowany Bobby opętuje kobietę. Wraca do sejfu, wpisuje datę własnych urodzin, wyciąga piersiówkę i opuszcza motel.

Sam i Dean zostają przyprowadzeni przed oblicze Alfy. Do towarzystwa dołącza Emily -dziewczyna, którą znaleźli w kryjówce Alfy i zostawili w motelu. Sam oznajmia, że przyszli jedynie porozmawiać. Dean tłumaczy, że broń i strzykawki z wamptonitem, które przynieśli ze sobą były jedynie środkami ostrożności, gdyby Alfa „chował urazę" za to, co działo się wcześniej. Twierdzi, że wcześniejsze schwytanie Alfy i wszelkie nieprzyjemności, które go spotkały są winą dziadka Campbella. Za te słowa jego twarz odbywa bliskie spotkanie ze stołem.

Alfa grozi im bolesną śmiercią, jednak Sam natychmiast stwierdza, że są mu potrzebni, ponieważ wiedzą, czym jest spotykająca wampiry zaraza. Wspomina o Lewiatanach, jednak na Alfie nie robi to żadnego wrażenia. Okazuje się, że wie o Romanie i ma z nim własne układy. Wierzy, że Lewiatany i wampiry będą żyć obok siebie z łatwością polując na „ludzkie przekąski". Sam poddaje w wątpliwość jego przekonania, próbuje udowodnić, że został oszukany przez Dicka, że to przez zatrutą żywność produkowaną przez Lewiatany, giną teraz dzieci Alfy. Oznajmia też, że on i Dean wiedzą jak powstrzymać Dicka. Wyjawia wreszcie rzeczywisty cel wizyty u Alfy - potrzebują jego krwi, aby wytworzyć broń.

Rozmowę przerywa mały chłopiec - Allan - wezwany przez Alfę i informuje o przybyciu Lewiatana Edgara.

Dean natychmiast daje się ponieść żywiołowi, liczy na walkę, mówi, że będą potrzebować boraksu, jednak Alfa ma inne plany. Każe zaprowadzić protestujących braci do gabinetu, dając im na koniec dość zagadkową radę.

Alfa rozmawia z Edgarem. Pyta o powód jego wizyty - okazuje się, że chodzi o braci Winchesterów. Alfa uśmiecha się tajemniczo.

Sam i Dean próbują wydostać się z gabinetu, w którym zostali zamknięci. W pokoju znajdują się kroplówki i worki z krwią. Sam zastanawia się nad powodem wizyty Edgara u Alfy. Zagadkowy jest dla nich również powód, dla którego zostali zamknięci w innym pomieszczeniu. Stwierdzają w końcu, że Edgar zabije Alfę.

Dean jeszcze raz rozgląda się dookoła i pyta Sama, czy da radę otworzyć zamek igłą z kroplówki. Jak się okazuje starszemu Winchesterowi udało się ukryć i przemycić jedną strzykawkę z wamptonitem.

Tymczasem Alfa z uśmiechem oznajmia, że jeśli Lewiatany chcą Winchesterów, to on wkrótce chętnie im ich podeśle. Zaraz jednak nawiązuje to teorii wysuniętej przez braci - że Lewiatany chcą zgładzić wampiry. Z uśmiechem stwierdza, że to na pewno musi być pomyłka.

Sam i Dean skradają się po schodach. Sama atakuje wampir, który natychmiast zostaje wyeliminowany przez Deana za pomocą wamptonitu. Bracia są pod wrażeniem działania środka, jednak pozbawieni jedynej broni, ruszają na poszukiwanie jakichś noży.

Alfa wciąż prowadzi rozmowę z Edgarem. Zarzuca mu, że Dick nie dotrzymuje warunków umowy, ponieważ w ogóle się nie kontaktuje z wampirami i te zaczynają panikować. W końcu doprowadza do tego, że Edgar przyznaje, iż zakończenie wampirzej zarazy wcale nie leży w interesie Lewiatanów, które najzwyczajniej w świecie chcą się wampirów pozbyć.

Alfa nawiązuje do obiecanej mu za milczenie nagrody, jednak Edgar wcale się tym nie przejmuje.  Mówi o innych stworach, które zabija dodawany przez nich do żywności środek - wszystkie, żywiące się ludźmi.

Alfa powołuje się na pochodzenie potworów od Lewiatanów i ich matkę - Eve, jednak na Edgarze nie robi to żadnego wrażenia, Lewiatan obraża Eve, wprowadzając Alfę w jeszcze większy gniew. Wampir oblewa Edgara boraksem.

Lewiatan atakuje Alfę, chce go zabić, jednak w porę nadchodzą Winchesterowie. Dean odciąga uwagę Edgara, a Sam pozbawia go głowy.

Dean chce skorzystać z okazji, że Alfa jest obezwładniony i siłą zabrać jego krew. Emily, która dotąd milczała, zaczyna protestować. Alfa odrzuca Deana.

Ku zdziwieniu braci, siada przy stole, nacina sobie nadgarstek i dobrowolnie oddaje dla nich krew do szklanego kielicha. Twierdzi, że to za pomoc z Edgarem i każe im natychmiast odejść.

Bracia jednak wymieniają się przez chwilę spojrzeniami, a potem bez specjalnej trudności nakłaniają Alfę, żeby wypuścił Allana, chłopca, którego widzieli wcześniej.

Bracia odchodzą bez podziękowania, na co oczywiście wampir zwraca uwagę. Ma świadomość, że łowcy żałują, że nie mogą go teraz zabić. Dean zostawia mu na koniec radę - by nie trzymał głowy Edgara blisko reszty ciała Lewiatana.

Bracia wracają do motelu. Rozmawiają o tym, co się zdarzyło, kiedy zwrócili Allana jego rodzicom.

Zauważają, że drzwi do ich pokoju są otwarte, dobywają broni. Wchodzą do środka, rozglądają się czujnie.

Widząc rozbite lustro, Dean stwierdza, że to robota Bobby' ego. Sam sprawdza sejf i zauważa brak piersiówki.

Sam sprawdza pokój pod kątem pola EM. Namierza jego ślady, które szybko zanikają. Stwierdza na tej podstawie, że Bobby wymknął się jakieś 4 godziny wcześniej. Dean jest rozczarowany jego odejściem, Sammy usprawiedliwia zachowanie Singera jego nową postacią - jako duch nie myśli racjonalnie.  Młodszy Winchester stwierdza, że powinni dalej kontynuować to, co zaczęli, bo tego chciałby Bobby.

Dick Roman przyzywa Crowleya wprost do pułapki na demony. Oznajmia mu, że mają wiele spraw do omówienia.

Autor:sylwu19

Korekta:Hypatia

 • Wedle słów Romana, Kevin wygrał nagrodę dla najlepszych młodych naukowców imienia Chada Kennedy’ego. Reżyser Supernatural Guy Bee w jednym ze swoich tweetów zdradził, że Chad Kennedy jest to również imię producenta Warner Bros., który jest fanem Supernatural.
 • Młody chłopak w sklepie ma na koszulce imię Mott. Tak samo są określane tzw. prątki niegruźlicze (atypowe). Jest to zapewne odniesienie do sytuacji zatruwania ludzi stworzoną przez lewiatany miksturą, mającą na celu ubezwłasnowolnienie rasy ludzkiej.
 • Bliskie relacje panujące między wampirem a Emily, Dean kwituje stwierdzeniem, że Emily należy się nagroda w dziedzinie syndromu sztokholmskiego. Chodzi o sytuację, gdy porwana osoba w wyniku długiego przetrzymywania nawiązuje głębszą więź ze swoim porywaczem.
 • Mężczyzna siedzący na ławce ma koszulkę z wizerunkiem klauna o imieniu Pennywhistle. Ta nazwa pojawiła się w innym odcinku Supernatural Plucky Pennywhistle's Magic Menagerie (7x14).
 • Obraz wiszący na ścianie w siedzibie wampira alfy, przedstawiający zwycięstwo Archanioła Michała nad smokiem jest tym samym obrazem namalowanym przez żyjącego na przełomie XIV i XV w. artystę Josse Lieferinxe, przed którym Zachariasz tłumaczył Deanowi jego przeznaczenie.
 • Sam w trakcie poszukiwania informacji o SucroCorp natrafia na artykuł napisany przez dziennikarkę Jenny Klein. Tak się składa, że Jenny Klein jest jedną ze scenarzystek Supernatural.

 

 • Roman na pytanie, co asystentka ma zrobić z ciałem dziennikarki, odpowiada, by zawołać szefa kuchni Fieri’ego, bo ma ochotę na grilla. Guy Fieri to amerykański restaurator i osobowość telewizyjna, gospodarz programów kulinarnych. W 2008 roku był sędzią w telewizyjnym programie Iron Chef BBQ Competition.
 • Dean zdradza, że w młodości wielokrotnie czytał znaleziony w torbie ojca numer Playboya, czasopisma erotycznego dla panów, który wydaje się kojarzyć również Sam, jako ten z Ann Nicole. Ta modelka często goszcząca na łamach Playboya znana jest również ze swojego krótkiego małżeństwa z miliarderem Jamesem Howardem Marshallem. Zmarła w lutym 2007 roku.
 • Dean wyrzuca Samowi niekonsekwencję w odniesieniu do Bobby’ego, mówiąc, że teraz chce nasłać na Bobby’ego Jacka Kevorkiana. Jack Kevorkian to zwolennik eutanazji, który twierdzi, że asystował przy co najmniej 130 zabiegach eutanazji osób, u których choroba osiągnęła fazę terminalną.
 • W sklepie Dean widząc kobietę stojącą przed jedną z lodówek, nazywa ją Paula Deen. To nawiązanie do wyglądu szefowej kuchni i zarazem gospodyni programu kulinarnego Pauli Deen.
 • Szukając dźwigni pozwalającej otworzyć drzwi, za którymi przetrzymywana była Emily, Sam wyjmuje wolumin o tytule To Serve Man. Taki sam tytuł nosił jeden z odcinków The Twilight Zone (Strefa Mroku), w którym ludzie stawali się posiłkiem dla przybyszów z innej planety.
 • Emily pyta się kim jest Kardashian. Kim Kardashian to modelka i aktorka. Popularność zyskała przede wszystkim za sprawą reality show Z kamerą u Kardashianów, w którym występowała wraz ze swoją rodziną.
 • Dean mówi, że spotkanie lewiatana i wampira alfy, to jakby Pac Man i True Blood znaleźli się w jednym pokoju. Pac Man jest odniesieniem do Edgara, ponieważ jest to postać z gry komputerowej, której głównym zadaniem było pożeranie. True Blood (Czysta krew) to tytuł serialu HBO, którego bohaterami są między innymi wampiry.
 • Krew ludzi otumanionych „słodzikiem” lewiatanów Dean nazywa vamptonite. Wygląda to na połączenie słów vampire (wampir) oraz kryptonite (kryptonit), który jak wiadomo jest jedynym środkiem zdolnym zabić Supermana.
 • Gdy Dean zwraca Bobby’emu uwagę, że nie wygląda za dobrze, doświadczony łowca przypomina mu, że jest duchem i nie będzie już wyglądał jak Brad Pitt. Bobby mówi o popularnym aktorze, który słynął ze swej urody będąc wielokrotnie nazywany najseksowniejszym mężczyzną na świecie.
 • Sam wobec działań lewiatanów czuje się bezradny, mówiąc, że bez samochodów pułapek „made by” Al-Kaida, nic nie mogą zrobić. Al-Kaida to jedna z grup terrorystycznych odpowiedzialna m.in. za atak na wieże World Trade Center z 11 września 2001 roku.
 • Sam nazywa Bobby’ego przyjaznym duszkiem, Kacprem. To odwołanie do kreskówki Casper the Friendly Ghost (Kacper i przyjaciele), którego głównym bohaterem jest duch chłopca o imieniu Kacper.
 • Dean widząc otumanionych ludzi mówi, że jest jak niemal jak na Woodstock, gdzie wszyscy chodzili na haju. Jest to odniesienie do słynnego festiwalu rockowego, który odbył się 15, 16, 17 i 18 sierpnia 1969 r. na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku.
 • Mężczyzna, od którego Sam pobiera krew, pyta się, czy to dla ofiar huraganu Katrina. Huragan ten w 2005 roku zniszczył m.in. Nowy Orlean w stanie Luizjana.

 

 • Jared Padalecki jako Sam Winchester
 • Jensen Ackles jako Dean Winchester
 • Jim Beaver jako Bobby Singer
 • Mark A. Sheppard jako Crowley
 • James Patrick Stuart jako Dick Roman
 • Benito Martinez jako Edgar
 • Osric Chau jako Kevin Tran
 • Khaira Ledeyo jako pani Tran
 • Laci J. Mailey jako Emily
 • Larissa Gomes jako Louise
 • Rick Worthy jako wampir Alfa
 • Aliyah O'Brien jako Gloria Jane
 • Olivia Cheng jako Susan
 • Austin Middleton jako Allan
 • Nick Hunnings jako wampir
 • War - "Why Can't we Be Friends?"

Autor: Natty, Hypatia, sylwu19

previous
previous


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.