Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Tytuł obrazkowy odcinka o ID nr 102
Data pierwszej emisji: 2010-04-08
Scenariusz: Julie Siege
Reżyseria: Charles Beeson

 • Tytuł jest odwołaniem do piosenki Jaya-Z znajdującej się na płycie wydanej w 2003 roku The Black Album.
 • Jest to zarazem 99 odcinek Supernatural.

Sam i Dean są osaczeni przez demony, ale w ostatniej chwili ratuje ich Rob i inni ludzie z miasteczka, którzy świadomi są Apokalipsy i trenowali walkę i zabijanie demonów. To małe miasteczko jest bardzo religijne. Bracia spotykają Pastora Gideona, który przedstawia ich swojej córce Leah, rzekomej prorokini. Leah nakazuje wszystkim posłuszeństwo względem siebie, jeśli chcą znaleźć miejsce w niebie. Kiedy jednak zaczyna zwracać obywateli przeciwko sobie wzajemnie w imię Boże, Sam i Dean uświadamiają sobie, że muszą ją zabić.

Winchesterowie uciekają Impalą przed grupą demonów. Na drodze widzą płonącą przeszkodę. Dean próbuje zawrócić ale demony już ich atakują. Nagle pojawia się samochód z jakimiś ludźmi, którzy oblewają demony strumieniem wody święconej z węża strażackiego. Są wśród nich m.in. Paul, Rob i jego syn, Dylan. Następnie Rob, wygłasza bardzo krótką, nieznaną braciom inwokację i wypędza nią demony z ciał. Sam i Dean są zszokowani. Wysiadają z samochodu, chcąc dowiedzieć się kim są ci ludzie. Natomiast oni myślą, że chłopcy nie mają pojęcia o demonach i apokalipsie. Bracia uświadamiają ich, że są łowcami i przyjechali ze względu na licznie pojawiające się w tej okolicy omeny. Rob i reszta zabierają ich do miasta. W kościele właśnie odbywa się ślub. Po ceremonii Winchesterowie rozmawiają z pastorem Davidem Gideonem, jednak nie ma on pojęcia czemu demony zbierają się akurat w tym mieście. Zabiera za to chłopców na tyły kościoła, gdzie miejscowi przygotowują broń do walki z demonami. Jest w to zaangażowane całe miasto. Sam i Dean poznają tam córkę pastora - Leah - która mówi im, że wie o nich wszystko od aniołów oraz że to właśnie one powiedziały jej o dziwnej inwokacji i uprzedzają ją gdzie pojawią się demony. Chłopcy uznają ją za proroka.

Później, w lokalnym barze, należącym do Paula, Sam próbuje dodzwonić się do Castiela. Zostawia mu wiadomość na poczcie głosowej. Następnie rozmawia z bratem. Nie podoba mu się to, że anioły wysyłają ludzi na pewną śmierć. Dean stwierdza, że i tak wszyscy niedługo zginą. Jednak młodszy Winchester wierzy, że nadal da się temu zaradzić. Nagle słychać dzwony kościelne. Wszyscy w barze zrywają się z miejsc. Paul mówi braciom, że Leah miała kolejną wizję.

W kościele pastor przekazuje ludziom, że niedaleko zgromadziły się demony. Zgłaszają się chętni do walki, po czym pastor odmawia ze wszystkimi modlitwę. Sam zauważa, że Paul, jako jedyny się nie modli. Winchesterowie wraz z pastorem, Paulem, Dylanem, Robem i jego żoną Jane ruszają na polowanie. Docierają do starego, drewnianego domu, gdzie zostają zaatakowani. Wszyscy razem walczą przeciwko demonom, zabijając je po kolei. Po zakończonej akcji Dylan pyta braci, czy mógłby wrócić z nimi. Zgadzają się. Stojąc przy samochodzie, w trójkę piją piwo dla uczczenia zwycięstwa. Niestety jeden z demonów schował się pod Impalą, wciągnął chłopaka pod samochód i zdążył go zabić zanim bracia go wykończyli.

Winchesterowie uczestniczą w pogrzebie Dylana. Jane obwinia ich za śmierć swojego syna. Podczas ceremonii Leah ma kolejną wizję. Mówi rodzicom chłopaka, że spotkają się z nim ponownie w dniu Sądu Ostatecznego, że ich miasto zostało wybrane i ludzie w nim mieszkający będą nagrodzeni rajem na ziemi. Muszą jedynie wykonywać polecenia aniołów.

Dean idzie porozmawiać z Leah. Chce wiedzieć co dokładnie mówią jej anioły. Dziewczyna odpowiada, że będzie bardzo źle ale kiedy już wygrają, co na pewno się stanie, ziemia zostanie oddana wybranym i nie będzie już potworów, chorób ani śmierci.

W tym czasie Sam idzie do baru Paula. Jest tam pusto, bo anioły zabroniły picia alkoholu, hazardu itd. Winchester pyta go o sytuację w kościele. Paul mówi mu, że nie modli się, bo nie jest hipokrytą. Nie robił tego wcześniej, i teraz też nie ma zamiaru. Gdy Sam wraca do hotelu mówi Deanowi, że ludzie na polecenie aniołów powyłączali kablówkę, internet i całą resztę, by nie mieć kontaktu z "zepsuciem świata zewnętrznego". Deana kompletnie to nie obchodzi. Stracił nadzieję na to, że może uratować tych ludzi. Wychodzi, by się przewietrzyć. Natomiast w kościele pojawia się zapłakana Leah. Mówi, że anioły są złe, bo nie wszyscy wypełniają ich polecenia i przez to ludzie z miasta nie otrzymają raju.

Sam nadal jest w pokoju motelowym, gdy pojawia się kompletnie pijany Castiel. Młodszy Winchester mówi mu o atakach demonów i aniołach, które rozmawiają z prorokiem. Jednak gdy podaje nazwisko dziewczyny, Castiel stwierdza, że ona na pewno nie jest prorokiem. Tymczasem Dean przechodzi obok baru Paula i słyszy jakieś hałasy. Gdy wchodzi do środka okazuje się, że miejscowi zebrali się tam, by ukarać go za niewypełnianie poleceń aniołów. Chcą wygnać go z miasta. Pastor próbuje ich uspokoić. Paul nie chce odejść. Wtedy Jane strzela do niego mówiąc, że nikt nie przeszkodzi jej w spotkaniu z synem.

Nad ranem zakrwawiony Dean wraca do motelu. Opowiada co się stało. Sam i Castiel mówią mu, że Leah nie jest prawdziwym prorokiem. Jest Nierządnicą z Babilonu i powstała razem z Lucyferem, by nieść fałszywe proroctwa. Może przyjmować ludzką formę i prawdziwa Leah prawdopodobnie nie żyje już od dłuższego czasu. Okazuje się też, że demony, które atakują miasto są pod jej kontrolą, a dziwna inwokacja, używana przez mieszkańców jest fałszywa. Wszystko po to, by w imię Boga polała się niewinna krew. Celem Nierządnicy jest zabranie jak największej liczby dusz do Piekła.

W tym czasie w kościele, Leah rozmawia z Robem i Jane. Uspokaja ich, mówiąc że kobieta zabiła Paula dla wyższego dobra i anioły to rozumieją. Świadkiem tej rozmowy jest pastor. Nie rozumie jak zabicie człowieka może być czymś dobrym. Leah mówi mu, że muszą mieć wiarę. Natomiast w motelu, Castiel mówi chłopcom, że Nierządnicę można zabić kołkiem z babilońskiego drzewa cyprysowego, ale musi to zrobić tylko prawdziwy sługa niebios, czyli ani nie on ani żaden z braci.

W kościele zebrani ludzie słuchają Leah, która mówi im, że nadszedł dzień Sądu Ostatecznego ale anioły powiedziały jej, że miasto nie jest jeszcze gotowe, bo wśród nich nadal są grzesznicy, którymi trzeba się zająć. Podały jej listę osób. Pastor próbuje ją powstrzymać ale ta grozi, że jeśli nie zostawi jej w spokoju, sam znajdzie się na tej liście.

Castiel odnajduje pastora. Wyjawia mu, że jest aniołem i przenosi się z nim do pokoju Winchesterów. Bracia mówią mu jak wygląda sytuacja i że to on musi zabić Nierządnicę, bo jest prawdziwym sługą niebios. W tym czasie ludzie, pod wodzą Leah, zbierają tych, którzy według niej są grzesznikami i zamykają ich w składziku. Są wśród nich również dzieci, mimo to, gdy Leah każe Jane i Rob'owi ich spalić, zgadzają się za jej namową.

Gdy Nierządnica zostaje sama pojawiają się Castiel, pastor i Winchesterowie. Anioł przytrzymuje ją, by David mógł ją zabić, jednak on się waha. Leah wykorzystuje to i wypowiada zaklęcie, które zwala Castiela z nóg. Resztę rzuca swoją mocą o ścianę i ucieka. Pastor podnosi się jako pierwszy i biegnie za nią. Następnie ruszają Sam i Dean. Leah biegnie do reszty ludzi mówiąc, że pastora opętał demon i chce ją zabić. Trzech mężczyzn zaczyna okładać Davida pięściami i kopać, a ona w tym czasie każe Robowi podpalić benzynę rozlaną pod drzwiami składziku pełnego ludzi. Wtedy bracia docierają do pokoju. Sam powstrzymuje Roba i Jane, a Dean walczy z Leah. Ta powala go na ziemię i zaczyna dusić. Dean zauważa leżący obok cyprysowy kołek. Udaje mu się go dosięgnąć i wbić w Nierządnicę. Ku zaskoczeniu jego i Sama, udaje mu się ją zabić i tym samym okazuje się być prawdziwym sługą niebios.

Bracia wychodzą z kościoła wynosząc Castiela i pastora. Dean mówi, że nie wie jak udało mu się zabić Nierządnicę, ale Sam podejrzewa, że jego brat ma zamiar powiedzieć "tak" Michałowi. Dean się wypiera. Wracają do motelu, gdzie Sam opatruje rany Davida. Dean wychodzi mówiąc, że idzie do samochodu po czyste bandaże. Jednak po chwili słychać odgłos silnika. Sam wybiega za bratem, ale Dean już odjechał.

Winchester jedzie do Lisy, by się z nią pożegnać. Mówi jej, że jedynie z nią i Benem potrafił sobie wyobrazić wspólne, szczęśliwe życie i że cokolwiek się stanie, ona i Ben będą bezpieczni, bo ten z kim ma zamiar rozmawiać musi przystać na jego warunki zanim Dean coś zrobi, a jednym z nich jest bezpieczeństwo jej i Bena.

 • Akcja toczy się w Blue Earth, Minnesota, jest to zarazem miejsce, gdzie zginął Pastor Jim, przyjaciel Winchesterów, zabity przez Meg w pierwszym sezonie.
 • W czasie kłótni z Samem Dean mówi, że nie wtrąca się w sprawy aniołów odkąd to one jako jedyne mają dostęp do szalup na Titanicu. Titanic to brytyjski transatlantyk, który rozbił się w czasie swego pierwszego rejsu. Spośród 2208-2228 pasażerów Titanica zginęło ponad 1500 osób. Jedną z przyczyn tak wielu ofiar było przygotowanie zbyt mało miejsc w szalupach, które mogły pomieścić ok. 1100 osób.

-

 • Jared Padalecki jako Sam Winchester
 • Jensen Ackles jako Dean Winchester
 • Misha Collins jako Castiel
 • Cindy Sampson jako Lisa Braeden
 • Larry Poindexter jako pastor David Gideon
 • Kayla Mae Maloney jako Leah Gideon vel. dziwka Babilonu
 • Michael Shanks jako Rob
 • Johannah Newmarch jako Jane
 • Bruce Ramsay jako Paul
 • Brett Dier jako Dylan
 • Laura Wilson jako Elise

Autor: SSJ, Hypatia, Caroline, Aki - www.supernaturalplanet.com.pl

previous
previous


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.