Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
ikonka postaci

wgraj plik bestiaogar-piekielny.png do katalogu /web/images/bestie_tytuly/

opis

Ogary piekielne, czyli psy prosto z piekła, można znaleźć zarówno w mitologii, jak i folklorze państw całego świata. Najczęściej przedstawiane są jako nadnaturalnie wielkie, pokryte czarną sierścią, psy z czerwonymi ślepiami. Mają ogromną siłę i są niebywale szybkie, posiadają też kilka cech charakterystycznych dla duchów: nagłe pojawianie się i znikanie, niekiedy potrafią też mówić. Z reguły towarzyszy im ogień. Najczęściej można je spotkać u wejścia do piekieł. Są też odpowiedzialne za ściganie dusz i sprowadzanie ich do piekła.

Według jednej z legend, jeśli człowiek zobaczy trzy razy ogara piekielnego, zginie niewyjaśnioną śmiercią w najbliższym czasie.

Najbardziej znanym psem piekielnym jest grecki Cerber, stojący u bram Hadesu. Ogary często pojawiają się też w mitologii celtyckiej, w micie Dzikie Łowy, który w dawnych czasach był rozpowszechniony w Europie i Wielkiej Brytanii. Jego głównym założeniem są łowy, w których udział bierze gromada myśliwych – zjaw gnających przez nieboskłon z psami.

Ogary występują w folklorze pod różnymi nazwami. Na wyspach brytyjskich określa się je jako Black Sluck (Anglia), Moddey Dho (Wyspa Man) i Gwyllgi (Walia). 

w supernatural

Ogary piekielne pojawiają się aby zabić osobę,która zawarła pakt z demonem na rozdrożu, a następnie odesłać jej duszę prosto do piekła. Jakiś czas przed końcem umowy, wizje ogarów nawiedzają ich przyszłe ofiary zarówno we śnie, jak i na jawie w postaci halucynacji. Dokładnie nie wiadomo, jak wyglądają te piekielne stworzenia, ponieważ jest je w stanie dostrzec tylko osoba, na którą polują lub inne demony. Dysponują niezwykłą siłą, szybkością, a dzięki bardzo ostrym pazurom i zębom są w stanie rozszarpać swoje ofiary. Żaden człowiek nie może pokonać ogarów, jedyną w miarę skuteczną metodą jest ziele o nazwie diabelskie sznurowadło i proch głuptaka, który uniemożliwia psom przedostanie się przez niego. Jednak nie jest on trwały. Zabicie ogara jest trudne, ale nie niemożliwe - można to zrobić np. za pomocą eksplozji. Niektóre demony, jak Lilith i Crwley są w stanie podporządkować sobie ogary, aby użyć ich do swych własnych celów. odcineczki


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.