Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
ikonka postaci

wgraj plik bestiabaltazar.png do katalogu /web/images/bestie_tytuly/

opis

Balthazar, Balthasar – od fenickiego Balat–shar–usur, czyli: Baal chroni króla. Choć bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek wzmianki na temat Baltazara jako demona czy anioła, jego postać jest często wykorzystywana w filmach i literaturze.

Bardzo często jest ukazywany jako władca kłamstwa, a zatem utożsamia się go z Beliarem  który jest demonem; panem kłamstwa i bezprawia. Takie porównanie możemy zaobserwować m.in. w filmie Constantinie, gdzie była to istota, która oddziaływała na umysły ludzkie, nakłaniając je do skierowania się w stronę ciemności.

w supernatural

Baltazar jest aniołem, który po apokalipsie uciekł z niebios i skrył się na ziemi. Ukradł też wiele niebezpiecznej broni z nieba, by móc nią handlować, była to np. Laska Mojżesza. Na Ziemi prowadzi dość hedonistyczny tryb życia.
Jego anielskie zdolności podobne są do mocy innych aniołów.

Odcinki, w których się pojawia:

6x03 The Third Man
6x11 Appointment in Samara
6x15 The French Mistake
6x17 My Heart Will Go On
6x21 Let It Bleed
6x22 A Man Who Knew Too Much


6x03 The Third Man

Castiel prosi Sama i Deana o pomoc w odzyskaniu Laski Mojżesza - potężnej broni, którą ktoś ukradł z nieba i wykorzystuje teraz na Ziemi. Cass odkrywa, że poszukiwany przez nich osobnik to jego dawny przyjaciel anioł Balthazar. Razem udają się do jego kryjówki. 
Balthazar zajmuje się sprzedażą niebiańskiej broni w zamian za ludzkie dusze i ani myśli wracać do Nieba. Gdy zjawia się Rafael z obstawą, anioł ucieka. Udaje mu się jednak wrócić w samą porę i za pomocą Soli Lota zmienia swojego anielskiego brata w kupkę soli, ratując tym samym Cassa. W dowód wdzięczności zostaje uwięziony przez Winchesterów w kręgu z świętego ognia i zmuszony do oddania duszy Aaronowi - chłopcu, któremu sprzedał Laskę Mojżesza. Po wszystkim Cass przekonuje braci do uwolnienia Balthazara - w końcu anioł uratował mu życie.


6x11 Appointment in Samara

Sam przywołuje Balthazara i wypytuje go o możliwości utrzymania duszy z daleka od ciała. Anioł wyjaśnia, że naczynie musiałoby zostać tak zbrukane, aby duch nie chciał go zająć - sposobem na to ma być ojcobójstwo. Oznajmia też, że chętnie zobaczyłby młodego Winchestera w swoich szeregach.


6x15 The French Mistake

Balthazar pojawia się niespodziewanie w domu Bobby'ego i oznajmia Winchesterom, że Rafael postanowił zabić wszystkich, którzy popierają Castiela. Zaczyna szukać po całym domu różnych składników - morskiej soli, krwi jagnięcia oraz kości pomniejszego świętego. Używając powstałej mazi, rysuje na szybie znak. Na odchodnym wręcza braciom klucz do niebiańskiej skrytki, w której ukrył skradzione z Nieba bronie i bez uprzedzenia wypycha ich przez okno, wysyłając tym samym do alternatywnej rzeczywistości.
Gdy braciom udaje się wrócić do realnego świata i stają oko w oko z Rafałem, zjawia się Baltazar i wyjaśnia pewien drobny szwindel - Winchesterowie byli tylko przynętą, klucz, który dostali jest fałszywy. Wszystko po to, aby Cass miał czas bezpiecznie dostać się do niebiańskiej broni.


6x17 My Heart Will Go On

Sam i Dean zajmują się sprawą, która ma pewien związek z Titaniciem - statkiem pasażerskim, o którym żaden z nich nie słyszał. Okazuje się, że oficerem na tym statku, który w dodatku uchronił go przed katastrofą, gdyż w porę zauważył górę lodową, był znany im anioł Balthazar. Sprowadzony do ich pokoju anioł wyjaśnia, że Titanic miał się z ową górą zderzyć i zatonąć, jednak on postanowił zmienić przeszłość - w końcu żadne reguły już nie obowiązują. Poza tym jego interwencja nie wprowadziła żadnych istotnych zmian w pętli czasu, a Winchesterom wręcz pomogła, gdyż Ellen i Jo wciąż żyją. Balthazar uważa, że postąpił słusznie i nie ma zamiaru pomagać braciom w naprawieniu swego błędu.
Gdy Castiel rozmawia z Atropos - Losem - Balthazar pojawia się tuż za nią i zamierza zabić Los mieczem, jednak Cass powstrzymuje go i wysyła w przeszłość, aby nadał czasowi normalny bieg zatapiając Titanica.


6x21 Let It Bleed

Crowley porywa Lisę i Bena. Winchesterowie wzywają na pomoc Balthazara, który nie jest z tego powodu szczególnie zadowolony. Sam i Dean uświadamiają mu, że Cass współpracuje z Crowleyem. Anioł jest nieprzyjemnie zaskoczony, udaje jednak, że o wszystkim wiedział. Zostaje poproszony o pomoc w sprawie Bena i Lisy, jednak nie daje braciom odpowiedzi - po prostu znika.
Balthazar przywołuje Castiela i wypytuje go o pakt zawarty z królem piekieł. Chce wiedzieć o nim wszystko, Cass jednak nie wyjawia mu całej prawdy. Anioł ostrzega przyjaciela przed konsekwencją wchłonięcia wszystkich dusz z Czyśćca - może to doprowadzić do zniszczenia całej Ziemi. Gdy Castiel nakazuje Balthazarowi opowiedzieć się po jednej ze stron - jego lub Rafała - Balthazar wybiera Cassa.
Następnie anioł odwiedza Winchesterów i informuje ich, że postanowił zostać podwójnym agentem oraz że zaoferował Cassowi pomoc. Przenosi braci do miejsca, w którym są przetrzymywani Lisa i jej syn, a następnie znika.


6x22 The Man Who Knew Too Much

Balthazar przybywa do domu Bobby'ego. Daje łowcom namiary na miejsce, w którym Cass i Crowley chcą przeprowadzić rytuał otwarcia drzwi do Czyśćca. Mówi też, że nie chce mieć nic więcej wspólnego z tymi wydarzeniami, że zrobił, co mógł, po czym znika. 
Dochodzi do konfrontacji pomiędzy Castielem a Balthazarem. Cass stwierdza, że skoro Dean znalazł jego kryjówkę, ktoś musiał go zdradzić. Twierdzi, że nie ma pojęcia, kto to może być i każde Balthazarowi go wytropić.
Ostatecznie Balthazar zostaje zabity przez Cassa. Dawny przyjaciel wykorzystuje jego rozkojarzenie i wbija mu w plecy anielskie ostrze.


W rolę Balthazara wcielił się Sebastian Roché.

 odcineczki


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.