Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
ikonka postaci

wgraj plik bestiadzin.png do katalogu /web/images/bestie_tytuly/

opis

Z arabskiego "duchy i demony", starsze od islamu. Powstały z czystego ognia bez dymu lub obłoku pary. Posiadają nadnaturalną moc, są niewidzialne, ale mogą przyjmować dowolną postać. W mitologii arabskiej utożsamiały wrogie siły natury.

Koran również opisuje dżiny, jako trzecią kategorię istot rozumnych, stworzonych przez Boga. Według wierzeń muzułmańskich można je podzielić na złe (ghule, sile) i dobre.  Do złych zalicza się też niekiedy Szejtana (Szatan).
W ludowych legendach człowiek może je sobie podporządkować lub uwięzić w lampie czy butelce przy pomocy zaklęć. W opowieściach były strażnikami skarbów. W "Hadisie" (opowieść o życiu Mahometa) każdy człowiek ma towarzysza-dżina zwanego karin, który namawia do grzechu.

Według podań chronić przed dżinami miało żelazo lub pierścienie ze złota i stali. Niektóre zapiski mówią też o amuletach z wilczych kłów oraz wersetach Koranu napisanych zielonym lub czerwonym atramentem. Stare praktyki magiczne shir, wymagające nawiązania kontaktu ze światem dżinów, pomagały w leczeniu i wróżeniu. Później praktyk tych zakazano.

Arabskie podania mówią o tym, że dżiny zamieszkiwały pustynne miejsca i ponure, opuszczone ruiny.

w supernatural

W Supernatural dżiny również miały mieszkać w starych ruinach i żywić się ludzką krwią. Wychwytywały pragnienia człowieka i tworzyły ich iluzję, w tym czasie wysysając życie z ofiary, najczęściej w przeciągu kilku dni. Można było je zabić srebrnym, nożem zatopionym w owczej krwi.

W odcinku Exile on Main Street znów możemy się z nimi spotkać. Jednak tym razem polują w grupach i wyglądają, jak ludzie. Ich ciała zdobią fantastyczne tatuaże, które pojawiają się i znikaja. Dowiadujemy się również, że na ich truciznę istnieje antidotum, jednak nie wiadomo, co to jest.odcineczki


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.