Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
ikonka postaci

wgraj plik bestiauriel.png do katalogu /web/images/bestie_tytuly/

opis

Uriel w literaturze niekanonicznej jest jednym z najwyższych rangą aniołów. Według różnych źródeł określany jako serafin, cherubin, regent Słońca, płomień Boży, anioł obecności, władca Tartaru (Hadesu), archanioł zbawienia oraz anioł światłości. Jest on często identyfikowany z archaniołem stojącym u bram raju z płonącym mieczem w ręku lub z aniołem odpowiedzialnym za grzmoty i przerażenie, jest też utożsamiany z aniołem skruchy i żalu za grzechy. Jednak na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że określa się go jako archanioła bezlitosnego na równi z demonami.

W tradycji późnego judaizmu Uriel traktowany był jako jeden z czterech aniołów obecności. Był także wymieniany jako anioł września oraz anioł stróż wszystkich urodzonych w tym miesiącu.

Należy pamiętać, że mimo częstego występowania w apokryfach, postać Uriela nie ma żadnych korzeni biblijnych.

Przedstawiano go jako potężnego anioła o długich rozpuszczonych włosach i jasnej karnacji.

w supernatural

Po raz pierwszy pojawia się w odcinku It's the Great Pumpkin, Sam Winchester. Przyjmuje postać wysokiego i potężnego murzyna ubranego w elegancki garnitur (w tej roli Robert Wisdom). Podczas spotkania z Deanem i Samem towarzyszy mu również inny anioł - Castiel.

Od samego początku sprawia wrażenie surowego anioła. Na jego twarzy ani raz nie pojawia się uśmiech. Do swojego zadania zleconego przez Boga, podchodzi niezwykle poważnie. Jednak wizja podporządkowania się woli człowieka, którego uznaje za niższy gatunek, jest mu wyraźnie nie w smak. Nie waha się zarówno gdy stoi przed faktem zgładzenia jednej dziewczyny, czy też całego miasta.

Nie ukrywa swojej niechęci do Sama i posiadanych przez niego mocy. Jawnie grozi mu, jaki może być efekt, jeśli młodszy z braci nie zaprzestanie korzystania z "daru" Azazela.odcineczki


Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.