Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
ikonka postaci

wgraj plik bestiakajiu.png do katalogu /web/images/bestie_tytuly/

opis

Kaijū (jap.怪獣, potworna bestia) – japońskie słowo oznaczające „dziwną bestię” – niebezpieczne, złowieszcze zwierzę nieznanego pochodzenia, a w popkulturze najczęściej wielkiego, często prehistorycznego potwora pojawiającego się w mangach, anime i filmach typu „monster movie”.

Słowo „kaiju” wywodzi się od zapisywanego tymi samymi znakami i o tym samym znaczeniu chińskiego „guàishòu”, oznaczającego właśnie potwora, monstrum, które po raz pierwszy pojawiło się w chińskiej Księdze Gór i Mórz, ok. IV-III wieku p.n.e. Należy je łączyć z szerokim pojęciem o nazwie „yōkai”, obejmującym niezliczone ilości potworów, duchów, mamideł, straszydeł itp. występujących w japońskiej mitologii i tradycjach ludowych. 

Japońskie „monster movie” obejmują „kaijū-eiga” (filmy z potworami i o potworach), „dai-kaijū” (o wielkich potworach) i „kaijin” (o ludziach-potworach). Najsłynniejszymi „dai-kaijū”pozostająGodzilla i King Kong, a także King Ghidorah, Mothra, Rodan, Gigan czy Gamera. Kaiju pojawiają się również w wielu mangach, anime, komiksach i grach komputerowych.

Kaiju wyglądem przypominają zwierzęta (np. Godzilla– waran, który uległ mutacji na skutek testów jądrowych), olbrzymie owady (np. Mothra), olbrzymie robotyzwane mechami(np. Mechagodzilla), czy też stworzenia pochodzenia pozaziemskiego (np. Gigan). Powstało wiele „monster movie”, w których występowały rozmaite rodzaje wielkich potworów noszących przeróżne nazwy, jednak samo słowo „Kaiju” spopularyzował i rozpowszechnił dopiero Guillermo del Toro, reżyser filmu „Pacific Rim” z 2013 roku, opowiadającego o zmaganiach ludzi sterujących ogromnymi robotami – jaegerami z potworami (Kaiju) wynurzającymi się z głębin Oceanu Spokojnego i pustoszącymi nadbrzeżne miasta.

w supernatural

Ogromny stwór zamieszkujący alternatywny świat zwany Złym Miejscem. Jego dokładne wymiary nie są znane, ale idąc, góruje nad wierzchołkami drzew I zostawia odciski łapy (trójpalczastej) głębokie na ponad metr, a szerokie na kilkanaście. Ma nieforemną, na półhumanoidalną, na pół gadzią głowę, czerwone oczy I płaskie, poszczerbione zęby w beznosej fizjonomii. 

W odcinku 13.09. “The Bad Place” Sam i Dean, przemierzając mroczny las w Złym Miejscu,dosłownie“wchodzą” w pozostawionyprzez Kaiju odcisk łapy. W odcinku 13.10 “Wayward sisters” bracia Winchesterowie, wciąż przebywający w ZłymMiejscu, opuszczają tymczasowe obozowisko, słyszac zbliżające się kroki ogromnego stwora. Kiedy sobowtór Kai Nieves chwyta ich i przywiazuje do drzew, uderza w “dzwonek na obiad”, czyli czaszkę wielkiego potwora, wzywając Kaiju. Po uwolnieniu (z pomocą Claire Novak i prawdziwej Kai Nieves), gdy cała czwórka zmierza do portalu, zostają zaatakowani przez złą Kaię, a Kaiju pojawia się przed nimi, wynurzając nad wierzchołki drzew i rycząc głośno, gdy trójka ocalałych (prawdziwa Kaia ginie z ręki swego złego odpowiednika) przechodzi przez portal do naszego świata.odcineczki

galeria

 
Autor: MaireSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.