Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Dograj ikonkę o nazwie 11.png do katalogu /uploads/aktorzy


wgraj plik 11.gif do katalogu /web/images/aktorzy_nazwiska/

Data urodzenia: 18.11.1987
Miejsce urodzenia: Canton, stan Ohio, Stany Zjednoczone
Kolor włosów: brązowe
Kolor oczu: szare   
Wzrost: 1,85 m
Strona WWW: www.jakeabelonline.com
Twitter: @MrJakeAbel

Jake Abel, a właściwie Jakob Allen Abel urodził się w Canton. Ma brata Shauna i dwa psy, które wabią się Cooper i Maya. Jego ulubionymi drużynami sportowymi są Cleveland Browns i tzw. kawalerzyści czyli koszykarze Cleveland Cavaliers. Natomiast ulubionymi pragramami telewizyjnymi Jacoba są Project Greenlight i Family Gay. Marzeniem Abela, które zrealizował było wyrwać się z miasta i zostać aktorem o czym często wspomina w wywiadach.

Swoją wymarzoną karierę aktorską rozpoczął od roli Spencera w Go Figure w Disney Channel w 2005 r.  Był to jednocześnie debiut na małym ekranie. Na kolejną rolę nie musiał długo czekać. W tym samym roku wystąpił w 3 epizodach serialu Treshold jako Brian Janklow. W następnych latach wystąpił w wielu znanych serialach: CSI: Miami, ER, CSI: NY, Cold Case, Life. Był to jednak tylko role epizodyczne. Od 2009 r. mamy przyjemność oglądać go w produkcji The CW- Supernatural, gdzie gra Adama Milligana, brata Deana i Sama Winchesterów. Dotychczas wystąpił w 2 epizodach, lecz scenarzyści i producenci zapewniają, że ujrzymy go najbliższych odcinkach. A mianowicie w finałowym odcinku 5 sezonu Swan Song, w którym został naczyniem archanioła Michała.
 
Na dużym ekranie Jake pojawił się 3 lata po debiucie na małym. Wystąpił w filmie Strange Wilderness, grając konserwatora. Pożniej wystąpił w takich produkcjach jak True Loved, Flash of Genius, Angel of Death, The Lovely Bones. A ostatnio zagrał rolę Luka w głośniej produkcji Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief. Film ten miał swoją premierę w 2010 r.

Pomimo że Jake jest młodym aktorem i nie ma na swoim koncie wielu ról, jednakże już doczekał się wyróżnienia. W pażdzierniku 2008 r. otrzymał Rising Star Award podczas 16 Hamptons International Film Festival za pracę na planie filmu Flash of Genius(2008).


  • 2010 Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
  • 2009 Good Girl
  • 2009 The lovely Bones
  • 2009 Angel of Death
  • 2009 18    
  • 2008 Flash of Genius
  • 2008 Tru Loved
  • 2008 Strange Wildenress
  • 2009-2010 Supernatural                         
  • 2005-2006 Treshold


Autor: Dean WinchesterSupernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.