Agencja - Biuro nieruchomości Kraków, Wrocław, Gliwice
GWROTA
panteon
stv
belka
Dograj ikonkę o nazwie 1.png do katalogu /uploads/aktorzy


wgraj plik 1.gif do katalogu /web/images/aktorzy_nazwiska/

Data urodzenia: 01.03.1978
Miejsce urodzenia: Dallas, stan Teksas, Stany Zjednoczone
Żona: Danneel Ackles (Harris)
Dzieci: córki Justice Jay (ur. 30.05.2013) i Arrow Rhodes (ur. 2.12.2016) oraz syn Zeppelin Bram (ur. 2.12.2016)
Kolor włosów: ciemny blond
Kolor oczu: zielone
Strona WWW: www.jensenackles.net.pl
Twitter: @JensenAckles

Jensen Ross Ackles urodził się 1 marca 1978 roku w Richardson, na przedmieściach Dallas (stan Teksas) w USA. Jego rodzicami są Donna Joan z domu Shaffer i aktor Alan Roger Ackles. Jensen wychowywał się z dwójką rodzeństwa, starszym o trzy lata bratem Joshuą i młodszą o 7 lat siostrą Mackenzie. Jego rodzina ma korzenie szkocko-irlandzko-angielskie. W domu rodzinnym od zawsze miał styczność z końmi. Miłość do jeździectwa przetrwała w nim do dnia dzisiejszego.

Jako dziecko przyglądał się pracy aktorskiej ojca, Alana (m. in. Texas Ranger, Devour – wraz z synem, Prison Break – rola gościnna). W późniejszych czasach wspomina, że wiele mu to dało, mimo że wcale nie planował pracy w zawodzie aktora.

Już w wieku dwóch lat rozpoczął karierę modela, reklamując śpioszki dla dzieci. Do 18 roku życia, z przerwą pomiędzy 4 a 10, pracował w modelingu. Dzięki temu już w wieku 16 lat za własne zarobione pieniądze kupił sobie pierwszy samochód.

Po ukończeniu szkoły podstawowej Dartmouth Elementary School (1990) i gimnazjum Apollo Junior High (1993) w rodzinnym Richardson, Jensen rozpoczął naukę w liceum LV Berkner High School. Tu zainteresował się teatrem, brał udział w przedstawieniach szkolnej grupy. Uprawiał sporty - koszykówkę i lacross (tradycyjny sport kanadyjski). Po ukończeniu liceum w 1996 roku planował studiować rehabilitację i fizjoterapię na Texas Tech University. Jednak jego losy potoczyły się innym torem, o czym opowiada w wywiadzie udzielonym dla JensenAcklesFans.com:

"Gdy byłem w drugiej klasie liceum, przyjaciel poprosił mnie, abym mu towarzyszył przy przesłuchaniu w lokalnym studium aktorskim. Dwaj mężczyźni (moi późniejsi managerowie, Craig Wargo i Michael Einfeld) zainteresowali się mną i chcieli, bym przyjechał do Los Angeles. Jednak ja chciałem najpierw skończyć szkołę, zanim zacznę robić cokolwiek innego. Sądziłem, że po prostu o mnie zapomnieli, ale myliłem się - czekali przez dwa lata. Zanim skończyłem liceum, pojechałem do Los Angeles na dwa tygodnie, aby zorientować się o co chodzi w tym biznesie. Byłem już zarejestrowany na Texas Tech University. Miałem ustalone zajęcia, współlokatora w pokoju, wszystko. Następnie, zgłosiłem się na pierwszy casting - gościnny występ w serialu Sweet Valley High. Skończyło się na tym, że zaczęto planować już niezależny film z moim udziałem, ale nie byłem w stanie wziąć udziału w tym projekcie, bo musiałem wyjechać z Los Angeles. Po tym wszystkim mój manager i agent powiedzieli, że naprawdę jestem potrzebny tu, na miejscu. Nadal byłem pełen sceptycyzmu, więc pojechałem do domu porozmawiać z rodzicami. Zdałem sobie sprawę, że gdybym nie podjął tej szansy, do końca życia zastanawiałbym się co by się mogło wydarzyć. Zdecydowałem się przyjechać na jakiś czas. Jeśli nic by się nie działo, wróciłbym do domu i do szkoły."

Jensen przeprowadził się na stałe do Los Angeles we wrześniu 1996 roku, mając zaledwie 18 lat. Żył całkowicie na własny rachunek, z dala od domu rodzinnego, grając gościnne role w serialach. Jego pierwszą stałą pracą była rola Ericka Brady'ego w operze mydlanej Days Of Our Lives. W wywiadzie z tamtego czasu mówi: "Gdy pierwszego dnia wszedłem do swojej garderoby, zobaczyłem stos około pięćdziesięciu kopert czekających na mnie - listy od fanów. Było to nieco przerażające. 'To nie może być mój pokój' - mówiłem do siebie. Ale był. To było szaleństwo. Przeczytałem każdy z tych listów." Jego praca na planie Days Of Our Lives trwała trzy lata (1997–2000). Za postać Erica w 1998 roku otrzymał nagrodę Soap Opera Digest dla najlepszego początkującego aktora oraz w latach 1998–2000 był trzykrotnie nominowany do nagrody Daytime Emmy.

Po zakończeniu pracy na planie Days Of Our Lives Jensen w 2001 roku dostał rolę w dwuczęściowym telewizyjnym dramacie biograficznym Blonde, opowiadającym o życiu Marylin Monroe. Następnie, w 2001 dostał gościnną rolę u boku Jessiki Alby w pierwszym sezonie serialu Dark Angel, gdzie tak się spodobał, że w 2002 został zakontraktowany na cały drugi sezon jako Alec. W latach 2002–2003 grał postać CJ'a w serialu obyczajowym Dawson's Creek, opowiadającym o grupce amerykańskiej młodzieży, która przeżywa radości, problemy i rozczarowania codziennego życia nastolatków. Następna rola Jensena to Jason Teague w czwartym sezonie Smallville (2004–2005), serialu opowiadającym o losach młodego Supermana – Clarka Kenta, to powrót aktora w klimaty science-fiction. Ciekawostką jest, że początkowo Jensen starał się o główną rolę w serialu, ostatecznie jednak został w niej obsadzony Tom Welling. W międzyczasie Jensen nakręcił dwa filmy – The Plight of Clownana (jako Handsome HollJensen) oraz horror Devour (jako Jake), który został mocno skrytykowany i powszechnie uznany za bardzo słaby.

W 2005 roku otwiera się nowa karta w życiorysie Jensena. Dostaje angaż jako Dean Winchester w serialu Supernatural, który bez wątpienia przynosi mu jak dotąd największą sławę. Co zabawne, Jensen początkowo był rozpatrywany jako odtwórca roli Sama, młodszego z braci Winchesterów. Tak wspomina swój casting:

"Kiedy czytałem scenariusz, Dean po prostu wyskoczył na mnie. W tej postaci zawsze było nieco więcej komedii i brawury, więc po prostu bardziej to do mnie przemawiało. Więc kiedy poprosiłem, żebym mógł to przeczytać, powiedzieli: 'Tego właśnie szukaliśmy.' Było to świetne. Znalazłem postać, którą naprawdę uwielbiam grać."

Oprócz mnóstwa wiernych fanów na całym świecie i kilkudziesięciu świetnych odcinków serialu, Jensen zyskał na planie w Vancouver również wielkiego przyjaciela, Jareda Padaleckiego, który gra jego młodszego brata, Sama. Na zjazdach fanów oraz na ujęciach zza kulis serialu wyraźnie widać, że obaj panowie są ze sobą bardzo zżyci. Jensen tak wyraził się o ich przyjaźni:

"Kiedy spotkaliśmy się z Jaredem po raz pierwszy, od razu się zaprzyjaźniliśmy. Jest ode mnie pięć lat młodszy, co też jest świetne. Wiem, jak to jest być starszym bratem, a on wie jak to jest być młodszym – stworzyło to między nami dobrą relację."

Jared Padalecki, którego dziadek był naszym rodakiem, nie jest jedynym polskim akcentem w życiorysie Jensena. Ackles przez jakiś czas związany był z Joanną Krupą, modelką i aktorką polskiego pochodzenia, na stałe mieszkającą w Chicago.

Podczas wakacyjnych przerw w pracy nad serialem, Jensen przyjmuje również propozycje udziału w filmach. W 2007 roku nakręcił niskobudżetową komedię romantyczną Ten Inch Hero, w której zagrał Priestly’a – nietuzinkową postać z kolorowym irokezem na głowie, kolczykami w twarzy i prowokującymi napisami na koszulkach, ale o głębokim wnętrzu. Na planie tego filmu poznał i współpracował ze swoją obecną małżonką, Danneel Harris. Ślub pary odbył się w maju 2010 roku.

W styczniu 2009 roku w kinach ukazał się inny film z udziałem Acklesa, My Bloody Valentine 3D – remake kanadyjskiego slashera z 1981 roku. Od jesieni 2010, Jensena można posłuchać w filmie animowanym Batman: Under the Red Hood, gdzie udzieli swego głosu tytułowemu bohaterowi animacji. Jak przystało na prawdziwego Teksańczyka, Jensen często wspomina, że chciałby nakręcić Western. Za to wiele fanek chętnie ujrzałoby go w roli Jamesa Bonda. Sam aktor przyznaje, że od planu filmowego woli zawrotne tempo pracy przy serialu, gdzie wszystko bezwarunkowo musi być gotowe na konkretny termin.


 • Batman: Under the Red Hood (2010)
 • My Bloody Valentine 3D (2009)
 • Ten Inch Hero (2007)
 • Devour (2005)
 • The Plight of Clownana (2004)
 • Blonde (2001)
 • Supernatural - Dean Winchester (2005-2010)
 • Smallville (2004–2005)
 • Still Life (2003–2004)
 • Dawson's Creek (2002–2003)
 • Dark Angel (2001–2002)
 • Days of Our Lives (1997–2000)
 • Mr. Rhodes (1996)

 • Choć ma 185 cm wzrostu, twierdzi, że "przy Jaredzie wygląda jak krasnoludek".
 • Jensen o tym, co lubi w kobietach: "Ja i moi kumple mówimy: 'Ktoś, kto wie o co chodzi.' Rozumie sarkazm, rozumie dobry humor. Ktoś z kim możesz się kumplować, jak i mieć chwile intymności. Ktoś, kto śmieje się z twoich żartów. Może to zabrzmi tanio, ale ktoś, kto będzie zarówno twoim najlepszym przyjacielem jak i kochankiem".
 • Aktor, którego najbardziej ceni to Johnny Depp.
 • W liceum został wybrany najatrakcyjniejszym chłopakiem szkoły.
 • Przez jakiś czas związany był z Polką - Joanną Krupą, modelką i aktorką na stałe mieszkającą w Los Angeles.
 • Twierdzi, że nie jest przesądny, jednak przyznaje, że czasem, gdy jest sam w pokoju hotelowym i nagle zrobi się zimno, żałuje, że nie ma pod ręką strzelby na sól.
 • Swoją żonę, Danneel Harris, poznał na planie filmu The Plight Of Clownana w 2004 roku.

 • Autor: red666panther

  

  Supernatural.com.pl @ Wszelkie prawa zastrzeżone.Strona Non- Profit prowadzona przez fanów dla fanów.